70% закупок «Енергоатому» у 2022 році припало на… окуповану росіянами ЗАЕС

ПОЛІТИКА
29.06.2023, 11:36
70% закупок «Енергоатому» у 2022 році припало на… окуповану росіянами ЗАЕС

Уся команда зрадника Андрія Деркача досі частково перебуває на ЗАЕС

Якщо проаналізувати усю діяльність «Енергоатому» у перший місяць окупації, то помітно, що підприємство чекало на окупантів.

Про це заявила в інтерв’ю виданню «Главком» експертка з ядерної енергетики Ольга Кошарна.

За словами експертки, уся команда Андрія Деркача (Андрій Деркач – нардеп декількох скликань, експрезидент НАЕК «Енергоатом»), яка була заведена на ЗАЕС перед повномасштабним вторгненням, досі частково перебуває на ЗАЕС.

«Те, що змінили директора ЗАЕС 16 лютого 2022 р., заступників директорів з фізичного захисту на майже усіх атомних станціях поміняли – не випадковість. Наприклад, мова про Олега Бояринцева, багаторічного помічника Андрія Деркача (23 березня 2022 р. на межі Львівської і Рівненської областей СБУ затримала Олега Бояринцева. Його підозрюють у співпраці з російськими окупантами). Вони (влада) скинули Григорія Плачкова, поставили Олега Корікова. Він такий же невіглас, як і Котін. Тобто все це спланована операція, самі знаєте на чиєму боці», – зазначила Кошарна.

На думку експертки з ядерної енергетики, найбільш ймовірним сценарієм розвитку подій на ЗАЕС є дистанційний підрив шандора (затворний щит на ставку-охолоджувачі, який слугує для охолодження реакторів), коли туди зайдуть ЗСУ.

Проте, як каже Кошарна, якщо вчасно зайти на станцію, найгірших сценаріїв можна буде уникнути.

«У «гарячому» стані якщо реактор, то в разі втрати води проміжок часу до розплавлення активної зони – 27 годин. А якщо реактор у «холодному» стані, то вісім діб. От і різниця. Чому ми і кричали про це з моменту окупації про те, що слід повністю зупиняти реактори. Але комусь потрібно було увесь цей час «бабки» заробляти. Я вже не кажу про те, що 70% закупок «Енергоатома» у 2022 р. припало саме на… ЗАЕС, тобто коли станція в окупації. На жаль, нічого (під час воєнного стану) перевірити зараз не можна», – зазначила  Кошарна.

Нагадаємо, Андрій Деркач – нардеп декількох скликань, експрезидент НАЕК «Енергоптом». Деркач курував створення приватних охоронних підприємств в різних областях нашої країни, які повинні були посприяти швидкому захопленню України.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Він заявив, що рішення про звільнення Залужного було правильним.
29 лютого, 10:45
Політика
Система відеоспостереження, встановлена у місті Ізмаїл Одеської області, ґрунтується на софті, розробленому в Москві.
27 лютого, 16:37
Опінії
Тільки у нас зброя рахується поштучно, за вагою, за ціною, а не оцінюється користь, яку вона приносить армії і країні.
27 лютого, 11:42
Опінії
«Створення буферної зони з трьох областей між окупованою Україною і ЄС цілком влаштовує Кремль»
27 лютого, 10:15
Опінії
Що стало наслідками поразки України сто років тому?
26 лютого, 10:15