86 тисяч га землі Полтавщини займають болота

ПОЛТАВА
01.02.2017, 08:58
86 тисяч га землі Полтавщини займають болота

Жителів міста запросили на інформаційну виставку «Водно-болотні угіддя» – безцінний дар природи».

Експерти зазначають, що водно-болотні угіддя є природним захисним буфером під час стихійних лих. Посеред суші болота виконують роль своєрідної губки, в якій збирається вода під час злив та повеней, а протягом засушливого періоду вони затримують наступ посухи і компенсують нестачу води.

На сьогоднішній день, в Полтавській області відкриті заболочені землі займають майже 86 тисяч га –3 % території.Кожного року, чимала кількість цих водних ресурсів скорочується через штучне висушування та підземні роботи, що порушують маршрут протікання ґрунтових вод.

Найбільші площі водно-болотних угідь зосереджені у Глобинському, Кобеляцькому, Кременчуцькому, Оржицькому, Семенівському, Пирятинському районах.

Презентація пройшла в Полтавській обласній бібліотеці Котляревського і мала за мету ознайомити містян з важливістю збереження водних ресурсів такого типу.

Довідково: Захід приурочено до всесвітній дня водно-болотних угідь. Який почав відзначатисяз 1971 року, коли в місті Рамсаре було підписано конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 168 країн – Договірних Сторін.

Олександр Гуцул

Читайте також:
Відвідувачі музею Панаса Мирного стали дієвими учасниками давньоукраїнського язичницького свята найвищого розквіту природи.
08:39
Проєкт нещодавно був анонсований депутатами Полтавської міської ради.
вчора, 15:50
Неконтрольований зелений туризм прирікає найвищу точку Полтавської області на зникнення.
вчора, 12:44
Рух перевантаженого транспорту, відсутність водовідведення і зношеність асфальтового покриття — причини руйнації доріг Карлівського району.
вчора, 09:27
Презентація стала можливою завдяки підтримці «Останнього Бастіону».
06 липня, 17:45
Полтавська міська влада назверх демонструє плідну роботу, коли фактично мавпує дії центрального уряду.
06 липня, 14:17