Адвокати родин Небесної сотні звернулись до Луценка через розформування Департаменту спецрозслідувань

ПОЛТАВА
25.06.2018, 11:47

Адвокати родин Небесної сотні та потерпілих учасників Революції Гідності звернулися до генпрокурора Юрія Луценка через розформування Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури, який розслідує справи Майдану. Про це йдеться у зверненні громадської організації «Адвокатська дорадча група».

«Адвокати потерпілих надзвичайно стурбовані інформацією про заплановану ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. Ми розцінюємо цей крок, як згортання розслідування справ Майдану і залишення напризволяще справ, які вже передані до суду», — заявили захисники.

Адвокати заявили, що з початку розслідування справ Майдану вони вимагали створити координаційний центр розслідувань злочинів, скоєних під час Революції Гідності. На думку захисників, лише після створення Департаменту спецрозслідувань «почались реальні просування в розслідуванні».

«Вважаємо, що метою зазначеної реорганізації (ліквідації ДСР) є позбавлення від незручного та нелояльного підлеглого – Сергія Горбатюка, незручних слідчих і прокурорів», — заявили адвокати.

Вони вимагають від Юрія Луценка:

  • 1. Залишити і підсилити Департамент спеціальних розслідувань.
  • 2. Не зменшувати, а збільшити кількість слідчих і прокурорів ДСР, задіяних в розслідуванні і процесуальному керівництві. А також припинити чинити на них тиск.
  • 3. Не зупиняти процес розслідування надуманими організаційними діями, як то виведення за штат слідчих і процесуальних керівників.
  • 4. В повному обсязі забезпечити кадрово та матеріально ДСР з тим, щоб цей структурний підрозділ Генеральної прокуратури міг й надалі виконувати поставлене перед ним завдання – організовувати та проводити досудове розслідування злочинів, вчинених стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Раніше в ефірі «Громадського» керівник Департаменту спецрозслідувань С.Горбатюк сказав, що в його підрозділу забирали провадження, які мали перспективу завершення.

22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.

Також в інтерв'ю «Громадському» Горбатюк заявив, що процедура реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури передбачає виведення за штат всіх працівників та новий набір. Таким чином вище керівництво ГПУ хоче впливати на прокурорів та слідчих, а також вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.


вибір редакції
Читайте також:
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
вчора, 13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
вчора, 09:09
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46