Аеропорт «Полтава» перетворився на комунальне підприємство корупційного значення, – ЗМІ
Аеропорт «Полтава» став точкою дотику інтересів нечесного бізнесу та корумпованих чиновників.
Про це йдеться у публікації Костянтина Іванченка на сайті «АrgumentUa».
На листопад заплановане відриття на території аеропорту «Полтава» бази АТ «Українські вертольоти». База почергово прийматиме 27 вертольотів Мі-8МТВ-1. Відповідний договір комунальне підприємство «Аеропорт-Полтава» та АТ «Українські вертольоти» уклали 18 вересня.
Цікаво, що договір приватних «вертолітників» з комунальним підприємством безстроковий і передбачає постійне базування шести «бортів». Як можна було укладати «безстроковий» договір, минаючи регламентовані бюджетним законодавством процедури, – питання, швидше, до компетентних органів, зазначає автор публікації.
Костянтин Іванченко наголошує, що у компанії немає жодного власного гелікоптера: парк налічує 28 бортів, 12 з яких орендовані у МВС, ще 16 – у ЗСУ.
Компанія «Українські вертольоти» не повернула ЗСУ техніку навіть з початком війни на Донбасі.
Коли влітку 2014 року, в місяці найгарячіших боїв на Донбасі потреба в армійських "бортах" була критично важливою, керівництво компанії зяняло, фактично, антидержавну позицію. Відмовившись повернути вертольоти в розпорядження МВС і ЗСУ в 3-денний термін в справному стані, що було передбачено додатком до договору в разі виникнення "особливого становища", якими є бойові дії, – йдеться у публікації.
Недоброчесні бізнесмени знайшли чудових союзників в особі полтавських чиновників.
«Розкрадання бюджетних коштів у Полтавській області, здається, вже досягло апогею. – Пише автор матеріалу. – Регіон з березня 2019-го "обезголовлений": з тих пір, як НАБУ оголосило підозру тодішньому голові ОДА Валерію Головко і його першому заступнику Андрію Пісоцькому (отримання хабарів в особливо великих розмірах) і вони були зняті з посад указом президента Петра Порошенка, розкрадання чиновниками бюджетних коштів набуло характеру пандемії. Офіційно зняті з посад Головко і Пісоцький продовжують контролювати налагоджений процес розкрадань. А розставлені ними глави департаментів ОДА за сприяння керівництва Полтавської облради і ряду голів РДА усередині "пиляють" кожну бюджетну копійку вже майбутніх періодів».