Айвазовська: національний референдум в Україні наразі неможливий

ПОЛІТИКА
26.12.2025, 19:20
Айвазовська: національний референдум в Україні наразі неможливий

Відсутність явки 50% виборців та внутрішнє переміщення людей роблять голосування нереалістичним.

Голова правління Громадянської мережі ОПОРА та член робочої групи з підготовки законів щодо виборів Ольга Айвазовська заявила, що сьогодні організувати національний референдум в Україні не має жодних перспектив.

«Стан державного реєстру на даний момент не дозволяє проводити будь-який загальнонаціональний референдум», – підкреслила Айвазовська під час засідання робочої групи з підготовки законодавчих пропозицій щодо проведення виборів під час воєнного стану або у повоєнний період.

Вона пояснила, що через внутрішнє переміщення громадян та виїзд великої частини населення за кордон неможливо забезпечити участь щонайменше 50% виборців, як того вимагає закон.

Айвазовська також зауважила, що терміни підготовки законопроєктів – 30 днів, та проведення виборчої кампанії – 60 днів, є завищеними та передчасними. «Розробка законодавчої бази – це одне, а реальна імплементація та підготовка інфраструктури для її реалізації – зовсім інше», – додала вона.

Крім того, експерт наголосила на важливості залучення до роботи групи представників Конституційного суду або висококваліфікованих конституціоналістів з довірою суспільства. «Враховуючи виклики, які стоять перед нами, без участі Конституційного суду або довірених конституційних експертів робота групи буде неповною», – зазначила Айвазовська.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Позиція
Чому профілактична медицина в Україні досі існує лише на папері?
03 лютого, 19:52
Опінії
Мародери, чужинці й війна, яку неможливо виграти без сили.
02 лютого, 09:00
Новини
У сьогоднішній, найтемніший час для країни, давайте поговоримо про її світанок, бо від нього залежить увесь майбутній день.
24 січня, 20:38
Опінії
Голова МВФ порадила українцям не жалітися на відсутність електрики, холод і армагедон, а «вставати зранку і ричати».
22 січня, 13:35
Опінії
Люди часто плутають поняття «нація» і «національність».
13 січня, 12:52
Політика
Нехай 2026 рік буде продуктивнішим за попередній і принесе українцям таку жадану перемогу над внутрішніми та зовнішніми ворогами.
31.12.2025, 20:35