Америка і Британія відвели Україні роль трунаря РФ

Опінії
25.01.2022, 10:05
Америка і Британія відвели Україні роль трунаря РФ
Фото: Facebook

Однак влада у Києві досі не розуміє, що стратегічне положення нашої держави ширше за ситуативні постачі важливої летальної зброї.

Історик, публіцист, кандидат історичних наук.

Сучасна ситуація в середині головних українських союзників нагадує чудовий фільм "Don't look up". На тлі важких внутрішніх політичних криз, політики США і Великої Британії намагаються здобути собі політичні дивіденди коштом зовнішньополітичної активності; продовжуючи ігнорувати внутрішній порядок денний.

Зокрема, соціальні опитування в США показують таке: 73% респондентів вважають, що американським лідерам варто зосередитися на внутрішніх проблемах (а їх у США чимало) ніж на міжнародних кризах. А у разі початку повномасштабної війни в Україні лише 15% опитаних американців вважають за потрібне перекидати туди військові сили США.

Натомість така несподівана британська підтримка України, з заявами про союзи та постачання протитанкової зброї (за що їм наша щира дяка), перш за все пояснюється тим, що популярність прем'єр-міністра Бориса Джонсона та його Консервативної партії різко пішла вниз, після скандалу "п'яними вечірками консерваторів".

Певно, тепер під Джонсоном хитається прем'єрське крісло, а його партії загрожує програш на виборах. У цій ситуації перемикнути увагу суспільства на міжнародні події – не такий вже і дурний хід.

Однак проблема у тому, що в обох країнах політики залежать від настроїв виборців.

У США цього року проміжні вибори до обох палат Конґресу, які для провладної Демократичної партії будуть важкими. А от для Великої Британії дострокові вибори теж не рідкість, відтак й ігнорувати настрої суспільства їхні політики не будуть.

Тому Україна має готуватися до можливої різкої зміни зовнішньо політичного курсу своїх союзників. Відверто ж проросійська німецька риторика свідчить, що Кремль активно працює розколюючи західний табір, який уже давно не має спільного зовнішньополітичного вектора і постійно хитається.

Можливо, скоро почуємо ще якісь несподівані заяви. Втім, поки нас підтримують, маємо ловити момент, і назбирати якомога більше плюшок у вигляді озброєнь, військових матеріалів тощо.

Бо тоді й без союзників впораємося. Благо, маємо загартоване у боях з агресором вояцтво.

Читайте також:
Політика
Спецслужби Словаччини викрили спробу росії втрутитися у майбутні парламентські вибори
вчора, 13:10
Світ
Мозамбік погодився на відкриття українського посольства у столиці – Мапуту, владу ж далекої республіки запрошено до участі у формулі миру.
26 травня, 18:54
Політика
"Це - українська війна; це не війна між США і росією, між НАТО і росією", - Марк Міллі
26 травня, 06:50
Світ
Кривавий тандем азійських деспотій в особі Пекіна та Москви зміцнює відносини, адже поодинці вони не здатні протистояти колективному Заходу.
24 травня, 16:38
Опінії
Москва відверто маніпулює на кожному засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. Тому настав час реформ міжнародного рівня!
22 травня, 20:02
Війна
Заява президента Чехії пролунала після того, як країни НАТО оголосили про підготовку до можливої війни з росією.
22 травня, 14:25