НАТО готове до відкритого збройного конфлікту з РФ

СВІТ
11 січня, 10:55
НАТО готове до відкритого збройного конфлікту з РФ
Фото: NATO

У разі, коли тривалі перемовини колективного Заходу з Кремлем зайдуть у глухий кут, НАТО протистоятиме окупанту на полі бою.

Таку думку виданню "Financial Times" висловив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За його словами, військова присутність РФ біля кордонів України та безпосередньо на її території змушують організацію готуватися до розгортання найгіршого сценарію.

«Запевняю вас, Альянс цілком і повністю підготовлений до нового збройного конфлікту в Європі у разі провалу цих мирних перемовин. Я знаю історію Росії. Протягом століть вона влаштовувала конфлікти із сусідами. Але Росія має альтернативу: співпрацювати, тримати діалог із НАТО», – заявив Єнс Столтенберґ.

Водночас генсек організації переконаний, США і НАТО попри все обговорюватимуть із Кремлем заходи щодо зниження ризику ескалації континентального конфлікту.

«Немає сумнівів, що разом можна знайти політичний шлях вирішення цієї патової ситуації, проте ризик збройного конфлікту зберігається. Стримувальні дії НАТО заслуговують на довіру, бо ми сильні... Ми повинні сподіватися і старанно працювати на краще, але водночас бути готовими до гіршого», – підсумував Єнс Столтенберґ.

На тлі погрозливих вимог Кремля, висунутих колективному Заходу під проводом США, президент і прем'єр-міністр Фінляндії в унісон заговорили про можливість приєднання країни до лав Північноатлантичного альянсу.

Тим часом головний дипломат з адміністрації Джозефа Байдена Ентоні Блінкен попередив, що РФ здатна влаштувати провокацію з метою виправдати своє вторгнення в Україну.

«Нікого не повинно дивувати, що Росія підбурюватиме до провокації або інциденту, аби потім намагатися використати це для власного виправдання військового втручання. Будьте певні, у Москві сподіваються, що на той час, коли світ усвідомить цю хитрість, буде занадто пізно», – заявив державний секретар США на нещодавньому пресбрифінгу.

Також дипломат наголосив на тому, що всі заяви Кремля про те, що нібито Україна є агресором, а НАТО загрожує РФ, – абсолютно абсурдні та не витримують жодної критики.

«Це Росія вдерлася в Україну майже 8 років тому. Саме Росія є військовим окупантом частини України у Криму. Саме Росія досі розпалює війну на Сході України. Саме Росія не виконала жодного зі своїх зобов'язань, підписаних нею у Мінську. Це Росія насправді активно порушує багато з них та відмовляється визнати, що є стороною конфлікту. Це все одно, що лисиця б сказала, що повинна була напасти на курник, тому що його мешканці якимось чином загрожують їй», – підсумував держсекретар Блінкен.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", 8-річна гібридна війна РФ проти України спонукала північноєвропейських політиків реально оцінити загрози, що йдуть зі Сходу.

Читайте також:
Світ
Загалом до карїни мають прибути 1700 військових США
04 лютого, 19:05
Світ
ВПС Норвегії вперше підняли новітні винищувачі F-35
03 лютого, 17:35
Світ
Це переміщення військ не має відношення до 8,5 тис. військовослужбовців, готових до перекидання в Європу
02 лютого, 20:25
Світ
Це відбувається на тлі зростаючої загрози в Чорному морі
20 січня, 18:08
Світ
Аналітики стратегічного дослідницького інституту США занепокоєнні нерішучістю Білого дому у перемовинах із путінським режимом.
17 січня, 11:40
Світ
Обидві палати американського парламенту узгодили пакет санкцій особисто проти Владіміра Путіна і низки держслужбовців РФ.
13 січня, 10:06