Created with Sketch.

Американська «глибинна держава» хоче перемоги України над РФ

10.06.2022, 20:34
Фото: Shutterstock

Представники "тіньового уряду" США, які впливають на реальну державну політику, переконані у тому, що Київ має здолати Москву на полі бою.

Свідченням цього є відкритий лист, оприлюднений на шпальтах авторитетного видання "The Hill" від імені тих, кого заведено узагальнювати словосполученням "deep state", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

З-поміж підписантів – американські дипломати, радники, генерали у відставці, відомі експерти й аналітики в галузі зовнішньої та безпекової політики.

Текст їхнього послання дає ясно зрозуміти Білому дому, європейським союзникам США по НАТО, а головне РФ, наступне: Україна вийде з попелища війни переможцем, навіть зазнавши чималих втрат.

Очевидно, представники "глибинної держави" вважають, що найважливішим завданням Вашинґтона допомогти Києву здолати Москву, оскільки повернення ресурсної федерації у бажаний для її населення стан "совєцької величі" відповідає американській національній безпеці.

Щоби не бути голослівними, викладаємо повний український переклад вказаного листа без скорочень:

«За останні 3 місяці українці запобігли спробі Владіміра Путіна повалити їхній законно обраний уряд, захопити Київ й окупувати більшу частину країни. Проте битва ще не закінчена, тому Захід має продовжувати сприяти, щоб агресія Кремля зазнала поразки й Україна змусила росію піти з власної території, або ж досягла результатів на перемовинах за прийнятних для українців умовах. Понад 30 наших колег-експертів і фахівців із національної безпеки, чиї цифрові підписи стоять наприкінці цього листа, погоджуються з вищенаведеним.

Кричуще порушення росією суверенітету і територіальної цілісності України та численні воєнні злочини – від невибіркових бомбардувань лікарень, шкіл і житлових районів до застосування касетних і вакуумних бомб, страт без суду та слідства, широко поширених зґвалтувань не тільки жінок, але й малолітніх дітей, масових депортацій, – викликали потужну народну підтримку України у США та інших західних країнах. Це безпрецедентна атмосфера і момент, яким ми не маємо знехтувати заради зміцнення світової демократії!

Адміністрація президента Джозефа Байдена і двопартійне керівництво Конґресу впоралися з цим завданням завдяки тісній координації з союзниками та партнерами у здійсненні каральних санкцій проти росії, постачанні основних видів озброєнь Україні, зміцненні позицій НАТО на східному фланзі, а також підтримці пропозицій Фінляндії зі Швецією щодо їхнього вступу до Альянсу. Крім того, швидке ухвалення закону про ленд-ліз і пакет допомоги у розмірі $40 мільярдів дає такий необхідний імпульс зусиллям Києва, але також має включати суворий нагляд для забезпечення належного використання.

Війна Путіна в Україні може бути за 5000 миль від Вашинґтона, але вона безпосередньо загрожує найважливішим американським інтересам і свідомо створює ризик світової продовольчої кризи! Війна Путіна проти України – це прямий напад на міжнародне право і глобальний порядок, який закріплює суверенітет, територіальну цілісність та мирне вирішення суперечок, даючи миру 75 останніх років процвітання, благоденства й відсутності війни між великими державами.

Щобільше, агресивні задуми диктатора Путіна можуть не закінчитися підкоренням тільки України. У разі успіху у цій країні у нього може виникнути спокуса спробувати відновити вплив Москви на всій території, яка колись контролювалася Совєцьким Союзом, а можливо і колишньої Російської імперії. Це створить пряму загрозу нашим союзникам по НАТО у Балтійському та інших регіонах Східної Європи, союзникам, захист яких США зобов'язані зміцнювати та забезпечувати відповідно до наданих гарантій, які міститься у статті 5 Північноатлантичного Договору.

Президент Володимир Зеленський і українські вояки не просять НАТО боротися за них, але для перемоги їм потрібна американська та західна зброя, а також економічна допомога. Національні інтереси Америки полягають у тому, щоб Україна вийшла з цієї війни справді суверенною і демократичною незалежною державою, яка сама відповідає за власну зовнішню політику, сильною у військовому відношенні, територіально захищеною й економічно життєздатною.

Сполучені Штати Америки та об'єднана Європа разом повинні уникати бажання спонукати Київ до переговорів про припинення вогню, які не відповідають цілям України та взагалі можуть призвести до того, що мільйони українців опиняться під тотальним контролем і терором з боку росії. Зрештою, Путін заперечує легітимність унікальної української ідентичності, а російські війська вже вчинили незліченні воєнні злочини проти українців. До того, українська сторона неодноразово намагалася проводити сумлінні перемовини, але ні до чого не прийшла, бо Путін не виявляє інтересу до серйозних переговорів, він хоче капітуляції та підкорення України.

Тиск Заходу на Київ з метою змусити його розпочати переговори чи першим погодитися на припинення вогню, якого українці не хочуть, швидше за все, посилить позицію Кремля та продовжить бойові дії, які вже межують з геноцидом. Натомість США повинні продовжувати відігравати провідну роль у зусиллях об'єднаного Заходу щодо надання Україні необхідної їй зброї, накладення додаткових санкцій на Москву і посилення військової присутності НАТО на східному фланзі. Це включає своєчасне відправлення Україні більш сучасного озброєння, такого, як далекобійні вогневі засоби, висотні системи протиракетної та протиповітряної оборони, а також протикорабельні ракетні комплекси.

Водночас це означає посилення економічного тиску, включаючи заходи щодо скорочення доходів росії від продажу нафти або шляхом поетапного запровадження ембарго Європейським союзом, або, як альтернатива, встановлення ЄС граничних цін чи тарифів на російські продажі, підкріплених вторинними санкціями США. Нарешті, все це означає традиційні маневри, котрі проводяться США щодо забезпечення свободи судноплавства у Чорному морі, а також уважне вивчення можливості багатонаціонального військового супроводу вантажних суден до Одеси та з Одеси для запобігання глобального дефіциту продовольства, що назріває через російську агресію.

Так, цілком зрозуміло, що ніхто не хоче прямої конфронтації з росією, але допомога Україні у захисті її землі та свободи відповідає інтересам безпеки Заходу. Хоча США і НАТО, безумовно, повинні враховувати російський ядерний потенціал, вони мають реагувати спокійно і не піддаватися залякуванню. У цій невиправданій війні є явний агресор – це росія, і є явна жертва – Україна. Захід має прагнути того, щоб агресія Кремля зазнала карколомного фіаско, а Україна навпаки здобула перемогу на полі бою або ж досягла результату, який Київ зможе прийняти як перемогу».

Лист підписали, зокрема, генерали у відставці Брідлав і Кларк, колишні командувачі силами НАТО в Європі, колишні заступники держсекретаря Добрянські, Кремер і Фрід, генерали у відставці Гертлінґ і Годжес, колишні командувачі американських військ в Європі, колишні посли Волкер, Гербст і Вершбоу (останній був також заступником міністра оборони), колишній заступник міністра оборони Бжезінський та інші.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями іноземним інвесторам видано заборону на купівлю російського корпоративного та суверенного боргу на вторинному ринку.

Читайте також
Фронтовики Миргородського загону ТрО отримали дрони від громади
Полтава
Машівська громада передала рації та дрони захисникам України
Полтава
ЗСУ ловитимуть окупантів браконьєрськими сітками із Кременчука
Полтава
Європейські благодійники надали генератори комунальникам Кременчука
Полтава
Фронтовики отримали необхідне обладнання від Лубенської громади
Полтава
Волонтери з Полтавщини передали дрони воїнам 67-ї ОМБр ДУК
Полтава