Американське видання звинуватило Зеленського… в націоналізмі

СВІТ
14.07.2019, 20:39
Американське видання звинуватило Зеленського… в націоналізмі

Американське видання «The National Interest» розмістило статтю Ніколая Петро «Чи згубить націоналізм нового президента України?»

На думку автора статті, обрання Зеленського стало виявом попиту на нормалізацію відносин із Росією. Але зараз Зеленський робить помилку, йдучи на поступки націоналістам.

Сучасний український політикум Петро звинувачує у «русофобії» і шкодує з того приводу, що Зеленський також піддався «русофобському» тренду. Попри це автор статті плекає надію, що Зеленський зречеться цього тренду. За приклад для наслідування Петро ставить Зеленському Юрія Бойка та Віктора Медведчука.

Також Петро висловив жаль із того приводу, що телеміст «Надо поговорить» не відбувся. 

Попри екстравагантність висловлених думок, ні автор статті, ні видання, що її розмістило, не є чимось маргінальним у масштабах США.

Ніколай Петро (Nicolai N. Petro) – професор політології в Університеті Род-Айленду, фахівець у справах Росії та Євразії. За часів президентства Джорджа Буша-старшого виконував обов'язки спеціального помічника Державного департаменту США з питань політики щодо СРСР.

«The National Interest» – впливове американське видання геополітичного спрямування. Було засноване в 1985 році Ірвінгом Крістолом. На нинішній час є одним із головних рупорів доктрини так званого геополітичного реалізму у США.

Попри те, що адміністрація Трампа відзначається відносно жорстким курсом стосовно Росії, у США вистачає середовищ, зорієнтованих на нормалізацію відносин із Росією, зокрема коштом України. Так, в березні минулого року один із лідерів американської лівиці Берні Сандерс, а також сенатори-демократи Джефф Мерклі, Едвард Маркі та Даян Файнстін розкритикували зовнішню політику Дональда Трампа через те, що вона призводить до конфронтації із Москвою. Вони направили держсекретареві Рексу Тіллерсону листа, в якому висловили занепокоєння з приводу зростання напруженості у відносинах з Росією.

Читайте також:
Центральне розвідувальне управління США контролювало дії спецслужб у Південній Америці у 1960-1980 роках.
13:55
Компанія "Scandinavian Airlines" оприлюднила новий рекламний ролик із відвертою мультикультурною пропагандою.
12:30
Міністр оборони Естонії Юрі Луйк затвердив нову програму розвитку оборонного відомства на 2021-2024 роки.
11:05
Із щорічним звітом до народних депутатів звернувся спікер грузинського парламенту Арчіл Талаквадзе.
10:00
Сенатор Берні Сандерс є фаворитом серед кандидатів в президенти США від Демократичної партії.
06:49
Через те що коронавірус, ймовірно, може існувати 9 днів без живого організму, Китай вже почав дезінфікувати гроші.
вчора, 17:13