Американські науковці створили нейромережу для виявлення карієсу
Інноваційна розробка дослідників з Університету Темпла у штаті Пенсильванія дозволить виявляти поширену хворобу завдяки знімкам зубів.
Свої висновки фахові медики та нейробіологи зі США оприлюднили у спеціалізованому виданні "International Association for Dental Research", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Зазначається, що науковці створили нейромережу, яка виявляє майже непомітні сліди розвитку карієсу на знімках зубів; вона спростить роботу стоматологів і стане основою мобільних додатків для початкової самодіагностики.
«Ця наша нова нейромережа – адаптована версія популярної відкритої системи машинного зору "YOLOv7". Її навчили на фотографіях верхніх та нижніх щелеп кількох сотень пацієнтів. Алгоритм виявив руйнівний процес із точністю 79,5%.
Йому вдалося знайти понад 83% уражених зубів і правильно визначити межі карієсу майже на 80% ділянках емалі. Це справді успіх, на який ми навіть не розраховували, вважаючи, що показники обмежаться 45-50%», – коментують своє дослідження співробітники Університету Темпла.
Однак медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що у відкритий космос відправили першу фармацевтичну фабрику, яка створюватиме медикаменти в умовах мікрогравітації.