Американські науковці створили нейромережу для виявлення карієсу

СВІТ
26.06.2023, 20:04
Американські науковці створили нейромережу для виявлення карієсу
Фото: Semantic Scholar

Інноваційна розробка дослідників з Університету Темпла у штаті Пенсильванія дозволить виявляти поширену хворобу завдяки знімкам зубів.

Свої висновки фахові медики та нейробіологи зі США оприлюднили у спеціалізованому виданні "International Association for Dental Research", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що науковці створили нейромережу, яка виявляє майже непомітні сліди розвитку карієсу на знімках зубів; вона спростить роботу стоматологів і стане основою мобільних додатків для початкової самодіагностики.

«Ця наша нова нейромережа – адаптована версія популярної відкритої системи машинного зору "YOLOv7". Її навчили на фотографіях верхніх та нижніх щелеп кількох сотень пацієнтів. Алгоритм виявив руйнівний процес із точністю 79,5%.

Йому вдалося знайти понад 83% уражених зубів і правильно визначити межі карієсу майже на 80% ділянках емалі. Це справді успіх, на який ми навіть не розраховували, вважаючи, що показники обмежаться 45-50%», – коментують своє дослідження співробітники Університету Темпла.

Однак медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що у відкритий космос відправили першу фармацевтичну фабрику, яка створюватиме медикаменти в умовах мікрогравітації.

Читайте також:
Світ
Хоча виконання було не ідеальним, робот зміг утриматися на ногах.
22 березня, 18:05
Світ
Їх планують показати на заході Expo-2025, який відбудеться наступного року у Осаці (Японія).
08 березня, 18:25
Війна
Наразі вже відбувається тестування окремих систем
21 лютого, 11:47
Війна
Вони матимуть змогу збиратися в рій та одночасно атакувати російські цілі
20 лютого, 16:17
Війна
Журналісти з’ясували, що термінали працюють лише біля кордону України.
13 лютого, 15:45
Світ
Старі роботи були гусеничними і не могли вільно пересуватися по всій території колайдера.
08 лютого, 10:52