Американський «deep state» просуває ідею поразки України

ПОЛІТИКА
15.08.2023, 19:06
Американський «deep state» просуває ідею поразки України
Фото: Google

Духовний наставник Джейка Саллівана, Ентоні Блінкена та Вільяма Бьорнса знову висловився про примус України до миру із Росією.

Йдеться про штатного консультанта голови Держданвого департаменту США і колишнього президентського радника Едварда Люттвака, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на нещодавнє інтерв'ю чиновника.

Як і Генрі Кіссинджер, цей доволі впливовий американець уже 50 років є найвідомішим у світі експертом із великих стратегій; так, зокрема він допоміг Рональду Рейгану порозумітися з Міхаілом Горбачовим у 1980-х роках.

Сьогодні ж "яструб миру" пан Люттвак, що має досвід роботи у Москві, відверто, гучно та публічно пропагує не тільки у США відкладену поразку України та збереження РФ на правах "держави-конкурента" КНР.

Згідно з його планом у Донецьку та Луганську мають відбутися... «плебісцити під міжнародним спостереженням і за всіма демократичними правилами», але водночас «українці не можуть вимагати повернення Криму, який уже став російським».

«За моїми спостереженнями, збройне протистояння між Києвом та Москвою досягло певного воєнного еквілібріуму. І цей еквілібріум означає – тепер нарешті можна укласти якщо не тривалий мир, то хоча б перемир'я. Головна причина, через яку мир буде можливим, – це спільне бажання американців з європейськими союзниками підтримати Україну, яка продовжить існувати у дещо урізаному територіально стані, але як суверенна і, щонайголовніше, нейтральна, держава існуватиме далі», – заявив консультант Блінкена.

Штатний службовець Держдепу США також додає, що відсутність літаків типу "F-16" на озброєнні українського війська є нібито "сигналом" адміністрації Джозефа Байдена особисто Владіміру Путіну про потребу перемовин, які мають відбутися не між Росією і Україною, але Вашинґтоном і Москвою.

«Наш уряд справді хоче прямих переговорів із Росією, і щоразу подає про це сигнали Кремлю. Наприклад, ці сигнали – небажання брати Україну в НАТО та постачати Україні авіацію, а також іншу зброю, яка може бити російськими містами. Дарма, що все це чомусь російською владою ігнорується», – наголосив Люттвак.

Висловлена колегою Кіссинджера позиція у цілому відбиває настрої так званої "американської глибинної держави" (тобто, "deep state" – прим. ред.), чиї представники не розуміють ні природу нашої війни, ні війни взагалі.

Це все тягнеться з проросійської адміністрації президента Барака Обами, коли ті ж самі люди мають ті ж самі проблеми, але вирішувати їх не збираються, бо тоді доведеться розпрощатися з демонізованим за десятиліття російським ведмедем, чого так не бажають у Вашинґтоні.

Прикметно, але починаючи з 24 лютого минулого року і Люттвак, і Кіссинджер та інші  їм подібні впливові ветерани американської дипломатії активно виступають із недружньою до України риторикою, вимагаючи нас пристати на ганебний мир.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Білий дім паралізований страхом міжконтинентальної ескалації, а тому намагається лише запобігти поразці України.

Читайте також:
Війна
Гібридна війна загрожує НАТО серйозними втратами та дестабілізує Європу
03 січня, 10:13
Економіка
Внесені 16 грудня поправки ЄС до торгових обмежень спонукали діяти уряд альпійської держави. Швейцарський нейтралітет тріскається по швах.
25.12.2024, 21:49
Економіка
Канцлери Герхард Шрьодер та Анґела Меркель діяли не в інтересах своїх співгромадян. Монад чверть століття Берлін свідомо догоджав Москві.
15.12.2024, 18:41
Світ
Гельсинкі закликає інші західні столиці утриматися від накидання Києву свого досвіду. Нинішня ситуація суттєво різниться від подій 1940-х.
15.12.2024, 12:56
Економіка
Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.
06.12.2024, 07:19
Економіка
Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.
21.11.2024, 14:45