Андрій Портнов переписав свій маєток під Києвом на дітей

ПОЛІТИКА
19 квітня, 18:29
Андрій Портнов переписав свій маєток під Києвом на дітей

Зеленський досі не ввів санкції щодо колишнього першого заступника глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова.

Ексзаступник глави Адміністрації президента Януковича Андрій Портнов, який перебуває під санкціями США та виїхав з України, на початку квітня 2024 року переписав великий маєток під Києвом, в елітному селищі Козин, на своїх дітей.

Про це повідомив проєкт «Радіо Свободи» «Схеми».

Переоформленням майна в Україні займались близькі до Портнова юристи за довіреністю, яку він у січні посвідчив у нотаріуса у Мадриді (Іспанія).

Проєкт «Схеми» отримав у своє розпорядження договір дарування від 3 квітня 2024 року.

Андрій Портнов переписав свій маєток під Києвом на дітей_1

За даними журналістів, у документі зазначається, що будинок загальною площею понад 1000 кв. м та земельну ділянку у 0,65 гектара в закритому котеджному поселенні на березі Дніпра рівними частинами отримали як подарунок від Портнова четверо його неповнолітніх дітей.

Розслідувачі наголошують, у договорі йдеться що, при переоформленні майна у київського нотаріуса інтереси дітей особисто представляла їхня матір, цивільна дружина Портнова Анастасія Валяєва. Вона, як з’ясували «Схеми», із 2014 року має громадянство російської федерації.

Від імені Портнова за довіреністю, посвідченою в Мадриді, діяла адвокатка Марина Парінова, яка за часів перебування політика в Україні, представляла Портнова у судах.

Андрій Портнов переписав свій маєток під Києвом на дітей_3

Вартість подарованого майна відповідно до договору 19 млн грн: 14,3 млн грн за маєток та 4,7 млн грн за 65 соток землі під ним.

З 2016 року цей маєток був записаний на офшорну компанію з Віргінських островів Constellation Innovations Ltd, тоді він разом із землею був оцінений у 2,5 млн євро. У 2020 році компанія продала цю нерухомість Андрію Портнову. Представником продавця виступив Андрій Веревський – агробізнесмен, екснардеп від «Партії регіонів» та сусід Портнова у Козині. Оплата у розмірі 19 млн грн мала бути проведена частинами пізніше, але Веревський за угодою мав відразу передати маєток в користування Портнова.

Журналісти у 2022 році фіксували, що маєтком користується родина Портнова. При цьому, угоду повністю закрили лише у січні 2024 році – тоді Портнов посвідчив у нотаріуса в Мадриді свою заяву про те, що ним були «виконані всі вимоги та зобов’язання» за цим договором, і він просить зареєструвати будинок та землю під ним на його власне ім’я у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Андрій Портнов переписав свій маєток під Києвом на дітей_5

Це відбулося 2 квітня 2024 року, а вже наступного дня нотаріус Олеся Липовенко оформила власність на це майно на дітей Портнова за договором дарування.

Олеся Липовенко є сестрою дружини Вадима Фесенка. Фесенко з Портновим – співзасновники ГО «Інвестиційна Україна» та юридичної компанії «Корпоративні технології».

Напередодні повномасштабного вторгнення, у грудні 2021 року, уряд США запровадив санкції проти Портнова.

Вони також стосувалися Фонду Андрія Портнова. Санкції передбачають заборону на в’їзд до США та блокування всіх фінансових активів підсанкційної особи в американських банках. Портнова внесли до переліку осіб за так званим «актом Магнітського». До цього списку вносять високопосадовців, причетних до порушення прав людини та масштабної корупції.

До Ради національної безпеки і оборони не надходило подання про запровадження санкцій щодо колишнього першого заступника глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова.

Про це в ефірі «Радіо Свобода» заявив екссекретар РНБО Олексій Данілов.


«Палац Портнова - це 1020 квадратів площі і більше 50 приміщень, оцінених в 19 мільйонів гривень. Звичайно ж, із кімнатою для персоналу і винним погребом.

Андрій Портнов переписав свій маєток під Києвом на дітей_7

Андрій Портнов переписав свій маєток під Києвом на дітей_9

Бо колишні заступники голови адміністрації Януковича мають жити у Козині (якщо повернуться) у комфорті: з п`ятьма гардеробами. Все це царство нещодавно Портнов подарував своїм дітям. Щоб їм теж жилося комфортно. Або щоб коли накладуть санкції, з будинком нічого поганого не трапилося» зазначив журналіст Максим Савчук.

Джерело: «Радіо Свобода».

Читайте також:
Війна
Нардепка Олександра Устінова заявила, що аби Харків не став Маріуполем, США мусять дозволити бити їхньою зброєю по рф.
вчора, 15:24
Війна
Рідні воїнів, які стояли на варті найбільшого міста українського Півдня, не втомлюються нагадувати, що наші Герої досі є бранцями Кремля.
вчора, 07:10
Війна
Із квітня 2024 року окупанти захопили більше території, ніж Україна звільнила за 3 місяці літнього контрнаступу 2023 року, - WP
18 травня, 12:21
Опінії
Уряд бронює «Glovo», «Visa» і FAVBET Tech. А військкомати мобілізовують в армію інженерів, програмістів, складальників дронів
16 травня, 16:07
Політика
росіяни маскують свою агентуру через оголошення таких людей у розшук або через введення проти них санкцій.
07 травня, 16:04
Опінії
Також Синєгубов наказав всім керівникам комунальних закладів вигнати з приміщень військових. По всій області.
27 квітня, 12:05