Анджей Дуда прийняв присягу в нового уряду Моравецького

СВІТ
28.11.2023, 06:45
Анджей Дуда прийняв присягу в нового уряду Моравецького

Xs зможе цей уряд отримати у Сеймі вотум довіри?

Президент Польщі Анджей Дуда призначив Матеуша Моравецького на посаду прем'єр-міністра і прийняв присягу в нового складу Ради міністрів.

«Пане прем’єре, вітаю і дуже радію. Ми виконуємо політичний, історичний і конституційний звичай, призначаючи після парламентських виборів уряд Польщі, що формується кандидатом, якого представило угруповання, що перемогло на парламентських виборах» — заявив Дуда.

Незадовго до цього Моравецький подав у відставку з посади прем'єр-міністра, яку він обіймав упродовж шести років, тим самим завершивши каденцію. До того він був міністром фінансів і віцепрем’єром в уряді Беати Шидло.

15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори. Президент Анджей Дуда 13 листопада доручив формування нового уряду чинному прем'єр-міністру Моравецькому.

Тепер Моравецький упродовж 14 днів має представити Сейму програму дій уряду.

Анджей Дуда прийняв присягу в нового уряду Моравецького_1

Також він повинен надати парламенту пропозицію про вотум довіри, яка має бути підтримана абсолютною більшістю голосів у присутності не менше половини від законної кількості депутатів. Разом із тим, партія «Право і справедливість» не має підтримки більшості в Сеймі, а оскільки всі інші сили виключили можливість співпраці з нею — таке завдання видається майже нездійсненним.

Якщо така спроба буде невдалою, вже самі парламентарі отримають можливість призначити нову кандидатуру для формування уряду. У такому разі уряд також має отримати схвалення Сейму. Якщо це не вдасться, тоді президент повторно повинен доручити комусь сформувати уряд.

Моравецький намагався вести переговори з різними партіями, які пройшли до парламенту. Проте жодна з політсил не задекларувала, що погодиться підтримати новий уряд PiS. Якщо уряд Моравецького до 10 грудня не отримає вотум довіри у Сеймі, то наступним право формувати новий кабінет матиме Дональд Туск. Він має за собою правлячу більшість у Сеймі. Туск уже визначився зі складом свого уряду, але прізвища кандидатів іще офіційно не озвучувалися.

Читайте також:
Світ
На заводі була створена спеціальна група для з'ясування причин трагедії.
10 червня, 15:31
Світ
Через участь рф у гібридній війні проти держав ЄС Польща ввела обмеження на пересування російських дипломатів в середині країни.
28 травня, 10:00
Політика
Гжегож Браун продемонстрував, що у Польщі не місце чужинським символам.
13.12.2023, 09:44
Світ
Польський Сейм обрав лідера «Громадянської коаліції» Дональда Туска новим прем'єр-міністром країни.
11.12.2023, 20:03
Світ
Бездіяльність ЗЕкоманди у боротьбі з корупцією це цвях до домовини. Ваш український цвях.
22.09.2023, 06:35
Світ
Тривали роботи з встановлення електронних засобів охорони кордону - датчиків руху та камер стеження.
18.01.2023, 13:05