«Антифашисти Прибалтики» готувалися захопити владу у Латвії

КРИМІНАЛ
24.10.2023, 19:46
«Антифашисти Прибалтики» готувалися захопити владу у Латвії
Фото: Current Time

Латвійська Служба державної безпеки завершила розслідування злочинної діяльності проросійського угруповання. Актив складався з 6 осіб.

Про це йдеться у матеріалах досудового слідства, оприлюднених цього тижня головною спецслужбою Латвії. Наразі документацію вивчають у прокуратурі, готуючись висунути обвинувачення у державній зраді шістьом громадянам.

За версією слідства, проросійське угруповання «Антифашисти Прибалтики» свідомо та цілеспрямовано брало участь в антиконституційних діях, спрямованих проти національної безпеки країни. Природно, що замовниками виступили агенти кремлівських спецслужб.

«Шестеро громадян Латвії — Вікторія Матулє, Сєргєй Васільєв, Татьяна Андрієц, Алєксандр Жгун, Станіслав Букайн і Роман Самуль — вводили латвійське суспільство в оману, готуючися до захоплення влади. Понад рік вони поширювали ідеї російської пропаганди про те, що в країнах Балтії «квітне фашизм». Затриманим особам важливо було збільшити кількість потенційних бунтівників.

Окремо кожен із фігурантів збирав персональні дані латвійських держслужбовців, співробітників держбезпеки, посадових осіб збройних сил, а також громадян Латвії, які воюють на боці України проти росії або, наприклад, підписалися за ініціативу про знесення пам'яток радянської окупації. Всю цю інформацію, як визнають самі підозрювані, передавали російським спецслужбам. Також вони закликали від імені всіх «антифашистів Прибалтики» воювати за росію проти України», — йдеться у матеріалах слідства.

Вищезгаданим фігурантам кримінального провадження за латвійськими законами загрожує позбавлення волі від 10 до 20 років (включно з довічним ув'язненням). Тільки троє з шести — Андрієц, Букайн і Жгун — все ще перебувають у Латвії. Їм заборонено виїзд із країни, тоді як іншим вдалося втекти через Білорусь до омріяної росії.

«Антифашисти Прибалтики» готувалися захопити владу у Латвії_1
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Недалекоглядні поляки знову роблять помилки, не вивчивши досвід своїх предків у минулому. Якщо Україна впаде, росія посуне на Польщу.
26 лютого, 20:32
Політика
Ворожі спеціальні служби активізували свою розгалужену шпигунську мережу країнах Центрально-Східної Європи. Мета — демонізація України.
23 лютого, 08:28
Політика
Україну у Страсбурзі досі вважають розмінною монетою Заходу. Кремлівський бункерний дід залишається важливим партнером європейців.
04 лютого, 15:42
Світ
Військові та політичні керівники країн НАТО останніми тижнями неодноразово попереджали про ймовірність вторгнення московії .
29 січня, 16:15
Світ
Полярні регіони стають новими стратегічними рубежами для комуністичного Китаю. Товариш Сі Цзіньпін має власний план підкорення світу.
28 січня, 16:29
Світ
Ресурсна ж федерація московії васал комуністичного Китаю у стратегії глобальної дестабілізації. Ми на крок ближче до світового конфлікту...
25 січня, 20:35