Антикорупційний суд випустив з-під варти тестя Насірова

ПОЛІТИКА
28 жовтня, 11:48
Антикорупційний суд випустив з-під варти тестя Насірова

За версією слідства, тесть Насірова Глімбовський допоміг легалізувати 13 млн євро неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд випустив з-під варти тестя колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, власника групи компаній «Альтіс» Олександра Глімбовського. Його відправили під цілодобовий домашній арешт.

Таке рішення 24 жовтня ухвалив слідчий суддя ВАКС Ігор Строгий.

Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт Глімбовського до 11 листопада. Його захисник подав клопотання про зміну запобіжного заходу, яке суддя частково задовольнив.

«Змінити застосований ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 12 вересня 2024 року у справі до (Глімбовського – ред.) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. Застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, за місцем його проживання строком на два місяці. Звільнити підозрюваного з-під варти негайно», – йдеться в рішенні.

Також суд поклав на Глімбовського наступні обов'язки: не відлучатися із міста Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну місця свого проживання; утримуватися від спілкування із низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подав апеляційну скаргу на це рішення.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру забудовнику Олександру Глімбовському та колишньому раднику ексголови ДФС Романа Насірова.

За версією слідства, тесть Насірова Глімбовський допоміг легалізувати 13 млн євро неправомірної вигоди, яку, на думку сторони обвинувачення, отримав ексголова ДФС від олігарха Олега Бахматюка за позачергове відшкодування ПДВ його компаніям.

Глімбовський нібито легалізував всю суму одержаного хабаря та витратив її на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва «Метрополь». Комплекс продовжили будувати та отримувати додаткові доходи, зокрема у 2022-2023 рр.

Наприкінці 2023 року НАБУ і САП домоглися накладення арешту на 81 об'єкт нерухомості та понад 30 млн грн, які власник групи будкомпаній набув саме завдяки легалізованим коштам.

Іншу частину неправомірної вигоди у сумі 7,9 млн євро, яка знаходилась на рахунках ще однієї підконтрольної офшорної компанії, легалізував радник Насірова. 5,5 млн доларів він відмив шляхом укладення агентського договору у січні 2017 року. А у квітні – серпні 2018 року – ще 2,8 млн євро як оплату за договорами купівлі-продажу.

Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
вчора, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
вчора, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50