В одній із печер на землях Південноафриканської республіки під час розкопок виявили стародавнє поховання одно з перших гомінідів.
Приголомшливі відомості оприлюднили науковці з Університету Кейптауну на шпальтах профільного видання "BioRxiv", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Як вдалося з'ясувати дослідникам, поряд з останками представника виду Homo naledi, що лежав у формі ембріона, були унікальні наскельні малюнки, чий приблизний вік – від 241 000 до 335 000 років.
«Швидше за все, мова йде про найдавніше відоме на тепер поховання гомініда. Хоча положення Homo naledi на еволюційному дереві остаточно не визначено, цей досі малодосліджений вид мав спільних предків із Homo sapiens та неандертальцями. Їхній мозок був утричі меншим, ніж у наших прямих предків», – пояснюють південноафриканські антропологи.
Також науковці з Університету Кейптауна надали нові фахові докази того, як Homo naledi вже могли ховати своїх мерців із відповідним (питомо для них примітивним – прим. ред.) обрядом задовго до появи традицій у Homo sapiens.
Насамкінець "Останній Бастіон" вважає за потрібне нагадати про те, що днями в Єґипті виявили стародавні майстерні для бальзамування мумій і нові поховання еліти.