В Єґипті виявили стародавні майстерні для бальзамування мумій

СВІТ
29 травня, 16:00
В Єґипті виявили стародавні майстерні для бальзамування мумій
Фото: Google

Нові знахідки на, здавалося б, уже досліджених науковцями обширах некрополя Саккара не перестають приголомшувати єґиптологів.

Такі відомості безпосередньо з околиць Каїру оприлюднило впливове міжнародне видання "Reuters", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що на теренах колишньої столиці Нижнього Єґипту – міста Мемфіс – археологи знайшли стародавні гробниці та дві майстерні для бальзамування (одну для людей, інша для тварин).

Як вдалося з'ясувати, стародавні приміщення з метою муміфікації тіл небіжчиків доволі громіздкі та добре збереглися з усіх відомих на сьогодні; науковці датували їх приблизно IV століттям до Різдва Христового.

«Під час чергової археологічної експедиції у Саккарі ми виявили майстерні для бальзамування людей, всередині яких є кілька залів. Там був відповідний керамічний посуд, хірургічні та інші допоміжні інструменти, кілька видів смол. Майстерня з бальзамування тварин набагато менша, але у ній також виявили безліч артефактів», – прокоментували ситуацію науковці.

Крім того, у некрополі неподалік туристичної принади Ґізи знайшли ще дві, раніше невідомі гробниці давньоєґипетських вельмож; вони були посадовцями з близького оточення фараонів.

«Ми встановили, що один із небіжчиків відповідав за будівництво системи каналів у долині Нілу 4400 років тому, а інший – був жерцем храму богині родючості Кадеш 3500 років тому. Обидві усипальниці прикрашені ієрогліфами про досягнення покійних і настінними розписами», – додали археологи.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що протягом тисячоліть Стародавній Єгипет вважався синонімом мудрості для цивілізацій Середземномор'я, але особливо Заходу.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Міжнародна команда науковців дослідила нещодавно виявлений комплекс поховань у долині Туран-Уюк і віднесений до скіфської доби.
11 вересня, 18:35
Історія
Науковці поставили під сумнів давню думку про те, що предки людиноподібних мавп і людей прийшли з Африки.
04 вересня, 21:10
Світ
Громадський заклад для миття та водних процедур римських, створений римлянами, у чудовому стані знаходився під землею у місті Меріда.
25 липня, 19:31
Історія
У федеральній землі Шлезвіґ-Гольштайн триває археологічна експедиція, учасники якої розкопали культурний шар раннього Середньовіччя.
14 липня, 16:00
Історія
Науковці висувають різноманітні гіпотези щодо вимирання неандертальців, серед яких є справді екстравагантні припущення.
10 липня, 13:28
Історія
Унікальна археологічна знахідка приголомшила наукову спільноту.
28 червня, 11:37