Аргентина за крок від оголошення дефолту... знову

СВІТ
14 травня, 10:05
Аргентина за крок від оголошення дефолту... знову

Пандемія коронавірусу сильно вдарила по і так слабкій аргентинській економіці, що кілька років тому почала долати наслідки тривалої кризи.

Фінансові аналітики вже пророкують другій за величиною країні Південної Америки сповзання у жорсткий дефолт, передає видання "The New York Times".

На цю мить загальна сума заборгованості Аргентини перед міжнародними кредиторами становить 66 мільярдів доларів, яку уряд не планує повертати, скорочуючи соціальні виплати.

«Якщо дефолт все ж відбудеться, 45 мільйонів аргентинців втретє за 20 останніх років відчують на собі нездатність влади вправно керувати економікою країни. Відтак репутаційні ризики вдарять настільки сильно, що Аргентина приєднається до Лівану і кілька років поспіль буде позбавлена необхідних фінансових вливань зовні», — зазначає голова американського підрозділу дослідницького центра "Verisk Maplecroft" Хімена Бланко.

Між тим лівоцентристський уряд, обраний лише 7 місяців тому, оголосив про реструктуризацію боргових позик, посилаючись на підтримку системи охорони здоров'я Аргентини під час пандемії коронавірусу.

«Дуже важко зрозуміти, як уряд країни та міжнародні кредитори можуть досягти домовленостей, коли і перший, і другі кажуть, що мають рацію. На тлі цього прості громадяни вже відчувають зростання рівня інфляції та бідності, а це незворотно призведе до соціально-політичної кризи», — наголошує Хімена Бланко.

Читайте також:
Розрекламована фінська система освіти увійшла в затяжну кризу і тривалий період невизначеності.
05 серпня, 13:26
Теперішньому "гаранту" важко впоратися з політичним порядком денним в Україні, тому про порятунок економіки йому взагалі ніколи думати.
23 липня, 14:36
Українцям доведеться адаптуватися до цього вірусу, виробити імунітет.
14 липня, 16:55
2020 рік відзначиться для України найбільшим економічним обвалом з 2014 року.
07 липня, 17:10
За п'ять місяців 2020 року виробництво хліба скоротилося майже на 14%.
28 червня, 13:08
Упродовж червня поточного року понад 1,5 мільйона американців стали на облік держаної служби зайнятості.
26 червня, 10:00