Арктика може стати наступним місцем протистояння росії із Заходом, - Bloomberg

СВІТ
05 травня, 12:18
Арктика може стати наступним місцем протистояння росії із Заходом, - Bloomberg

Наразі Північний полюс - одне з найчистіших місць на Землі - належить усім і нікому.

Арктика є міжнародною нейтральною зоною та тривалий час залишалася осторонь геополітики. Але зміна клімату спричинила незвичайний рівень активності у віддаленому полярному регіоні, тож зіткнення стратегічних інтересів і танення льоду можуть призвести до глибоких змін.

Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, інформує медіа агенція "Останній Бастіон".

"Управління Арктикою раптово опинилося під питанням через ізоляцію росії, найбільшої арктичної держави, через її війну проти України. Арктична рада – головний орган співпраці між вісьмома країнами, які мають спільну опіку – знаходиться в підвішеному стані. Його засідання були призупинені з минулого року, і ніхто не впевнений, що станеться після 11 травня, коли росія має передати ротаційне головування Норвегії", - йдеться в повідомленні.

Посол Королівства Данії в Арктиці Томас Вінклер розповів, що росія залишається членом ради та буде залучена до будь-яких рішень або діяльності. Однак статус-кво Арктики перебуває під загрозою, що може нашкодити науковій співпраці. Все це ускладнюється потеплінням та гонитвою за арктичні ресурси.

За даними Bloomberg, суперечка за межі та більші суверенні права триває між Данією, Канадою і росіянами.

При цьому Арктика є стратегічним пріоритетом, зокрема, для кремлівського бункерного щура путіна. російський диктатор ще у березні підписав документ, з якого прибрали формулювання "конструктивного міжнародного співробітництва".

Натомість там є зобовʼязання дати відсіч "недружнім країнам", які хочуть мілітаризувати регіон, та встановити тісніші звʼязки з не арктичними країнами, які "проводять конструктивну політику щодо росії". Під цим, ймовірно, мається на увазі Китай, який має інтереси в полярному регіоні.

Крім вище перерахованих країн, арктичною державою є і США. У заяві Держдепу зазначається, що Штати залишаються відданими регіону та раді, але дії росії у веденні війни проти України "гальмують співпрацю, координацію та взаємодію, які характеризують роботу Арктичної ради".

Усі сторони добре усвідомлюють стратегічне військове значення регіону, оскільки танення відкриває нові маршрути для кораблів і підводних човнів. Це лише набуло значення внаслідок агресії Москви.

Видання нагадує, що у 2007 році, коли путін наближався до завершення свого другого президентського терміну, росія встановила прапор на морському дні на Північному полюсі, щоб продемонструвати символічну, хоча й непідкріпленим законом, претензію на вершину планети.

І вже через шістнадцять років путін все ще при владі та демонструє свої імперські м’язи.

"Наразі Північний полюс - одне з найчистіших місць на Землі - належить усім і нікому. Після того, як усі геологічні докази будуть відсіяні, дороги назад для Арктики не буде", - заявлено в матеріалі Bloomberg.

Читайте також:
Війна
Літаки відправляють для посилення місій НАТО з охорони повітряного простору.
09 вересня, 09:15
Економіка
Американська національна безпека виявилася важливішою за будь-який ґешефт і торгові зв'язки із комуністичним режимом Китаю.
28 серпня, 17:53
Світ
Щорічний саміт лідерів п'ятьох найбільших країн "другого світу" відбувається у Південній Африці без присутності російського бункерного діда.
23 серпня, 20:31
Світ
Тодор Тагарев: «росія постійно провокує НАТО, зокрема розширюючи зону свого контролю»
19 серпня, 07:25
Війна
Розвідка США внесла московію до «чорного списку»
15 серпня, 11:02
Політика
Коли РФ повторюватиме на собі дезінтеграційну практику СССР, вона навіть не думатиме питати про це дозволу Заходу.
13 серпня, 18:14