Армія США надасть Україні робота для розмінування

ВІЙНА
23 червня, 12:32
Армія США надасть Україні робота для розмінування

Робопес від Boston Dynamics допоможе Україні з розмінуванням

Армія США погодила передачу одного з двох роботизованих собак Spot, розроблених компанією Boston Dynamics, для очищення українських територій від мін та інших боєприпасів після їхнього визволення від російських військ.

Про це повідомляє Foreign Policy.

За словами виконавчого директора компанії з розмінування HALO Trust, яка має кілька контрактів з урядом США на роботу в Україні, Кріса Вотлі, робопес буде використаний для знешкодження мінометних снарядів і касетних боєприпасів у раніше контрольованих росією районах поблизу Києва.

Spot може допомогти переносити боєприпаси до ями, дозволяючи саперам безпечно підривати їх партіями від 50 до 100 снарядів далеко від цивільного населення і не наражаючи на небезпеку жодну з 10 команд HALO, які нині працюють у Бучі та в Броварах.

Зазначається, що сапери все частіше використовують роботів у польових умовах, аби зменшити ризик підриву людей.

«Загалом Spot є ефективним інструментом для захисту людей від небезпеки, і робот часто використовується для огляду потенційно небезпечних матеріалів з безпечної відстані», - заявив директор із маркетингу й комунікацій компанії Ніколас Ноел.

Раніше робота-собаку Spot від Boston Dynamics залучили під час військових навчань, які проводила французька армія.

Boston Dynamics – розробник і виробник високомобільних роботів. Заснована в 1992-му на базі Массачусетського технологічного інституту.

Роботи мають підвищену мобільність, спритність та "інтелект", що дозволяє їм працювати в важкодоступних просторах. Їх хочуть використовувати перш за все в промисловості.

У портфоліо компанії чотири роботи – собакоподібний Spot, роботи-навантажувачі Stretch і Pick, а також робот-гуманоїд Atlas. До 2017-го компанією володів Google, після її викупив японський SoftBank, а влітку 2021-го Hyundai викупила компанію за $1,1 млрд.

Читайте також:
Світ
Це був 13-й політ ракети-носія Falcon 9
18 червня, 12:15
Світ
Starlink вже подав заявку до Федеральної комісії зв’язку США, щоб отримати дозволи на активацію
12 червня, 16:21
Опінії
Чи справдиться давня мрія України про відродження свого космічного сектору ?
14 травня, 12:45
Світ
Її прототип летів зі швидкістю, яка в п’ять разів перевищує швидкість звуку
08 травня, 12:52
Світ
Україна де-факто стала власником мультиспектрального оптичного супутника, та може отримувати ексклюзивні супутникові дані від GEOSAT 2
06 травня, 12:17
Світ
Туреччина вперше застосувала Bayraktar Akinci у бойових умовах
22 квітня, 16:28