Арсен Жумаділов завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, — Андрій Золотарьов

ПОЛІТИКА
23 квітня, 16:37
Арсен Жумаділов завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, — Андрій Золотарьов

Дії «Державного оператора тилу» (ДОТ) завдають значної шкоди державним фінансам, а також зривають процес забезпечення армії харчуванням.

Такі дані, посилаючись на власні джерела, оприлюднив політолог Андрій Золотарьов.

Так, за словами експерта, за чотири місяці своєї діяльності Жумаділов завдав збитків на суму майже 2 мільярди гривень, а рівень постачання продовольства впав до 45% (а в окремих військових частинах - до 10% і менше).

«У лютому ДОТ оголосив 8 торгів на закупівлю комплектів продуктів харчування на 2 квартал цього року, за результатами торгів вартість комплекту склала 104,98 грн.

Результати всіх цих торгів ДОТ одразу ж скасував, оскільки суд визнав умови аукціону дискримінаційними», - нагадав Золотарьов хронологію перших конкурсів від ДОТ.

Після цього ДОТ перейшов до закупівель за прямими договорами — тобто без конкурсів — на суму майже в 11 мільярдів.

«Це саме те, за що антикорупціонери лаяли попереднє керівництво Міноборони», — зазначив політолог.

За його словами, у результаті ціна комплекту харчування зросла зі 104,98 до середнього значення 114, а в окремих випадках - майже до 120 грн. Таким чином загальна сума переплати склала майже 940 млн грн.

У березні ДОТ знову оголосив закупівлю продовольства і швидко уклав чотири контракти з ТОВ «Черкаський м’ясокомбінат», при цьому ціни в цих контрактах різні: від 105 до 118 гривень, і дуже скоро з’ясувалося, що ця компанія фізично не здатна виконати замовлення, що публічно визнали у відомстві Жумаділова.

Тоді ДОТ замінив «Черкаський м’ясокомбінат» на фірму «Контракт продрезерв 5», але ціна комплекту теж виявилася вищою — 118, різниця в ціні - 6,6 гривень, що призвело до переплати понад 113 мільйонів.

Ба більше, ДОТ заплатив фірмі «Контракт продрезерв 5» аванс у розмірі 30%, або 602 млн гривень. Єдиною санкцією за невиконання контрактів залишилася тільки пеня в 0,1%.

«Якщо постачальник взагалі не буде виконувати умови договору, то, отримавши аванс, він може спокійно платити мізерну пеню і нічого більше не робити», — пояснив Золотарьов.

Експерт підрахував, що реальний обсяг переплат за контрактами ДОТ сягає суми приблизно в 1,1 мільярда гривень. Якщо сюди додати несплачені штрафи й інші маніпуляції, вийде близько 2 млрд.

«Ось чому показник забезпечення військових продовольством упав до такого критичного рівня, що рятують тільки їхні власні зарплати та допомога волонтерів», підкреслив експерт.

Читайте також:
Кримінал
САП подала позов про визнання необґрунтованими активами житловий будинок загальною площею 242 кв. м та землю під ним.
22 листопада, 16:42
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
21 листопада, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
21 листопада, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01