Артефакт із пограбованого сарматського поховання на Полтавщині могли вивезти до Литви

ПОЛТАВА
20.12.2019, 10:08
Артефакт із Полтавщини на сторінках каталогу
Артефакт із Полтавщини на сторінках каталогу

Дорогоцінну знахідку представляють як елемент «французької колекції».

Влітку 2017 року «Останній Бастіон» інформував про пограбування сарматського поховання в Лубенському районі на Полтавщині. У руках сумнозвісних «чорних археологів» опинився, зокрема, бронзовий казан, стартова ціна якого становила 100 тис. грн.

Артефакт із пограбованого сарматського поховання на Полтавщині могли вивезти до Литви_1

Стало відомо, що цінна знахідка могла бути вивезеною громадянином України до Литви.

Відповідна інформаційна надійшла на редакційну скриньку.

За словами чоловіка, що зв’язався з редакцією, казан був придбаний і вивезений до Литви Андрієм Т. (прізвища приховані до перевірки інформації). В подальшому продажем артефакту зайнявся Олександр В., якого кореспондент охарактеризував як «контрабандиста національних українських артефактів, що знаходиться у розшуку СБУ».

В розпорядженні редакції опинилося фото сторінки друкованого каталогу аукціону Олександра В. із викраденим із поховання на Полтавщині артефактом.

Артефакт із пограбованого сарматського поховання на Полтавщині могли вивезти до Литви_3

В каталозі бронзовий казан ідентифікується не з сарматами, а зі скіфами. Також повідомляється, що артефакт знаходився у «приватній французькій колекції», а потім був перепроданий у Британії.

Наразі ми перевіряємо отриману інформацію на основі відкритих джерел.

Чоловік, який із нами зв’язався, також повідомив, що надіслав подібного листа до СБУ.

Читайте також:
Кримінал
Наразі чоловік перебуває у реанімації з важкими травмами.
15 липня, 15:56
Кримінал
СБУ заявила, що викрила розкрадання понад 10 мільйонів гривень на закупівлі матеріалів для ремонту Трипільської та Зміївської ТЕС.
14 липня, 14:33
Кримінал
Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Віталію Жиковичу, якого підозрюють у справі про вбивство Анастасії Березовської.
09 липня, 15:35
Кримінал
Через травми внаслідок вибуху в Монако одна з постраждалих зазнала подальшої ампутації ніг.
30 червня, 12:05
Кримінал
На Київщині правоохоронці затримали військового посадовця, якого підозрюють у вимаганні грошей у родичів свого підлеглого.
20 червня, 13:10