Created with Sketch.

Артефакти часів Великого переселення народів знайшли у Німеччині

14.07.2023, 16:00
Фото: Deutsche Welle

У федеральній землі Шлезвіґ-Гольштайн триває археологічна експедиція, учасники якої розкопали культурний шар раннього Середньовіччя.

Відповідні кадри з сільської громади Флінтбек оприлюднило впливове німецьке видання "Frankfurter Allgemeine Zeitung", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, археологи працюють на місці давньоґерманського поселення IV-V століть, де було знайдено сліди кількох споруд, одна з яких, імовірно, кузня племені саксів.

Згідно зі звітом Земельного відомства старожитностей і охорони пам'яток Шлезвіґ-Гольштайна, поселення складалося з кількох обійсть, однак точну приналежність встановити ще не вдалося.

«Ця місцевість, що отримала серед археологів назву "Флінтбекської дуги", привернула увагу дослідників ще у 1970-х роках, коли тут було виявлено перші поховання кам'яного та бронзового віків. В Європі зміна цих двох епох відбулася близько 2200 року до Різдва Христового. Загалом за час пошуків на території громади Флінтбек було знайдено близько 80 подібних місць», – прокоментували ситуацію німецькі дослідники.

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, як нещодавно в українському Придністров'ї науковці знайшли нові артефакти Трипільської доби.

Читайте також
Науковці з'ясували магічну практику жерців Вавилонії
Світ
Першими вершниками були представники Ямної культури
Історія
Візантійський скарб знайшли у Норвеґії
Історія
У Туреччині випадково знайшли стародавнє підземне місто
Історія
Вчені знайшли залишки Ноєвого ковчега
Історія
У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»
Історія