В українському Придністров'ї знайшли нові артефакти Трипільської доби

ПОЛІТИКА
02.07.2023, 19:07
В українському Придністров'ї знайшли нові артефакти Трипільської доби
Фото: Охоронна археологічна служба України

Східні терени Чернівецької області нині в епіцентрі уваги археологів, адже поблизу Новодністровська тривають важливі для науки розкопки.

Фотозвіт із місця події виклав директор державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура" Владислав Чабанюк, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

З'ясувалося, з-поміж безлічі виявлених на глибині артефактів є як стандартний, так і мініатюрний керамічний посуд (ймовірно, для дітей – прим. ред.), датованих початком 4 тисячоліття до Різдва Христового.

«Дністровська комплексна експедиція Охоронної археологічної служби України у прямому розумінні, працює у поті чола свого. Часто на багатошарових пам'ятках. Саме тут – Трипілля, яке згодом чорнолісьцями, через якихось пару тисяч років, було покопане господарськими ямами. Добра частина фондів нашого Державний історико-культурний заповідник "Трипільська культура" поповнюється з цих територій. І не Трипіллям єдиним», – відзвітував Владислав Чабанюк.

Додамо, що Трипільська культура набула найбільшого розквіту між 5500 та 2750 роками до Різдва Христового, розташовувалася між Карпатами й Дніпром на територіях сучасної Румунії, Молдови та України, загальною площею понад 350 тисяч км², а кількість мешканців перевищувала 15 тисяч осіб.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що штучне зневоднення Дніпра російськими окупантами оголило дно, де роками покоїлися безцінні артефакти різних періодів нашої історії.

В українському Придністров'ї знайшли нові артефакти Трипільської доби_1
В українському Придністров'ї знайшли нові артефакти Трипільської доби_3
В українському Придністров'ї знайшли нові артефакти Трипільської доби_5
В українському Придністров'ї знайшли нові артефакти Трипільської доби_7
В українському Придністров'ї знайшли нові артефакти Трипільської доби_9
Читайте також:
Опінії
Теперішня Харківщина здавна була краєм вільних українців. Спершу, вони селилися хуторами поблизу річок, згодом — засновували міста...
03 червня, 20:32
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49