Астронавти NASA застрягли на орбіті і не можуть повернутися на Землю

СВІТ
24 червня, 11:31
Астронавти NASA застрягли на орбіті і не можуть повернутися на Землю

Дослідники NASA вчетверте перенесли дату повернення космічного корабля Boeing Starliner на Землю

Космічний корабель Starliner компанії Boeing залишиться зістикованим із Міжнародною космічною станцією (МКС) щонайменше до 2 липня. Раніше повідомлялося, що астронавти NASA мають повернутися додому 26 червня.

Про це пише портал Space.

Науковці прагнуть зібрати більше даних про його поведінку на орбіті. Причиною затримки стали витоки гелію в системі управління двигунами корабля та відмова кількох двигунів орієнтації. Вимушена пауза астронавтів місії Starliner триватиме щонайменше до 2 липня, однак у NASA натякнули, що корабель може залишатися стикуваним з МКС до середини серпня.

Астронавти NASA Бутч Уілмор та Суніта Вільямс вийшли на орбіту на борту Starliner 5 червня і через добу стикувалися з МКС. Це був перший політ корабля Boeing Starliner з екіпажем, до цього він здійснив два рейси у безпілотному режимі, кожен з яких супроводжувався технічними несправностями. Третій політ не став винятком: після відділення від ракети астронавти виявили чотири точки витоку гелію та відмову п’яти з 28 двигунів орієнтації, один з яких так і не вдалося відновити.

Команда Starliner мала провести на станції тиждень, але вже 9 червня NASA повідомило про перенесення повернення на 18 червня, потім на 22 і 26 червня. Останнє перенесення дати сталося на 6 днів, і це, ймовірно, не востаннє.

У NASA пояснили, що графік МКС вільний до середини серпня, тому вони не поспішають з поверненням дослідницького корабля на Землю. «Все вирішують дані», — заявили в агентстві. Якщо вони будуть сприятливими, повернення відбудеться негайно.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00