Австралійські інженери знайшли спосіб забезпечити енергією весь світ

06 серпня, 13:24
Австралійські інженери знайшли спосіб забезпечити енергією весь світ

За підрахунками вчених, одна лише Індонезія могла б генерувати близько 35 000 терават-годин сонячної енергії на рік

Інженери з Австралійського національного університету запропонували збудувати поблизу екватора гігантську плаваючу систему сонячних батарей, яка забезпечуватиме енергією всю Землю. Їхній проект опублікував науковий журнал MDPI.

За підрахунками вчених, одна лише Індонезія могла б генерувати близько 35 000 терават-годин сонячної енергії на рік.

Це навіть більше поточного світового виробництва електроенергії (30 000 терават-годин на рік).

Автори роботи також вивчили кліматичну карту Землі та визначили найвигідніші місця на Землі для розміщення глобальної системи плавучих сонячних батарей – індонезійські архіпелаги та екваторіальна частина західної Африки (поблизу Нігерії). Їх також можна встановлювати на дахах будівель, у посушливих районах, поряд із сільськогосподарськими угіддями або на водоймищах. Загалом підходять будь-які регіони, де хвилі не піднімаються вище 6 метрів, а вітер не перевищує 15 метрів за секунду.

Теплова карта Землі. Найкраще для розміщення морських плавучих сонячних батарей підходять червоні області, за якими йдуть жовті, зелені та сині. Сірі лінії показують шляхи тропічних штормів.
Теплова карта Землі. Найкраще для розміщення морських плавучих сонячних батарей підходять червоні області, за якими йдуть жовті, зелені та сині. Сірі лінії показують шляхи тропічних штормів.
Фото:StudyFinds

За попередніми розрахунками, 70 квадратних кілометрів сонячних панелей можуть забезпечувати потреби щонайменше мільйона домогосподарств в умовах безвуглецевої економіки.

Однак така система має низку недоліків у порівнянні з наземними аналогами. Це, наприклад, соляна корозія та морське обростання мінеральними частинками чи поселеннями організмів. Крім цього, перед кріпленням батарей необхідно проводити спеціальні дослідження для мінімізації шкоди морському середовищу. А глобальне потепління може змінити характер вітру і позбавити їх сенсу.

Також залишається відкритим питання реалізації та фінансування проекту. Інженери описали лише ідею та розрахували її ефективність.

Незважаючи на всі мінуси, вчені відзначають, що перехід на відновлювану енергетику неминучий, а їхній план міг би прискорити цей вигідний для всього людства процес.

Читайте також:
Війна
Чи є в «Укренерго» необхідний запас міцності?
21 вересня, 13:35
Війна
Бюджет на захист електропідстанцій не виділили, нові трансформатори досі не приїхали.
18 вересня, 11:07
Світ
Проблеми з подачею електрики в Нігерії почалися дуже давно — мережі та електростанції просто виробили свій ресурс і розвалюються.
15 вересня, 12:21
Економіка
Європейці змогли зробити запаси блакитного палива на місяці вперед зі значним випередженням графіка та попри російські інтриги.
23 серпня, 18:16
Економіка
Зелена енергетика має найкращу стійкість до російських обстрілів – Українська вітроенергетична асоціація
23 квітня, 15:15
Економіка
Довгострокові проєкти у галузі ядерної енергетики посилюють вплив ресурсної федерації московії, якій вдається обходити західні санкції.
15 лютого, 20:53