Axios: США та Іран обговорюють меморандум про 60-денне перемир’я

24 травня, 13:05
Згенеровано ChatGPT за запитом Останнього Бастіону
Згенеровано ChatGPT за запитом Останнього Бастіону

Стали відомі деталі меморандуму про продовження перемир’я між США та Іраном, який зараз обговорюється на переговорах.

Інформацію опублікувало Axios. За даними видання, йдеться не про мирний договір, що завершує війну, а про угоду, яка дозволить продовжити перемир’я на 60 днів із можливістю подальшого продовження.

Документ передбачає:

  • Відкриття Ормузької протоки та її розмінування.
  • Зняття американської блокади з іранських портів та скасування санкцій на іранську нафту.
  • Запуск переговорів про скасування решти санкцій та розморожування іранських активів.
  • Припинення бойових дій між «Ізраїлем» та «Хезболлою».
  • Ядерна тема залишається за межами угоди, однак у ній фіксується зобов’язання Ірану не створювати ядерну зброю та припинити збагачення урану.

Офіційного підтвердження того, що Тегеран і Вашингтон обговорюють подібний документ, поки не надходило.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Війна
Іран заявив про готовність повторити для «Ізраїлю» приниження 2000 року.
06:30
Війна
Іран заявив про закриття Ормузької протоки через продовження ударів Ізраїлю по Лівану.
20 червня, 16:48
Війна
Чому Тегеран задумався над виходом із переговорного процесу?
20 червня, 16:04
Війна
КВІР офіційно оголосив про закриття Ормузької протоки до моменту повного виведення ізраїльських військ із Лівану.
19 червня, 18:00
Війна
Іран закрив Ормузьку протоку для суден та призупинив переговори зі Сполученими Штатами.
19 червня, 16:01
Економіка
Ціни на нафту знову пішли вгору і зараз знаходяться в районі 80 доларів за барель.
19 червня, 11:59