Азербайджан звинувачує Вірменію в підготовці до великої війни

СВІТ
20 вересня, 15:10
Азербайджан звинувачує Вірменію в підготовці до великої війни
Фото: vzglyad.az

Але офіційний Баку має більше підстав хотіти нової війни.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про концентрації Збройних сил Вірменії близько лінії зіткнення в зоні карабаського конфлікту. Він вважає це підготовкою до війни з боку Вірменії.

Про це він сказав в інтерв'ю азербайджанським телеканалам.

За його словами, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян свідомо здійснює різні провокації з метою ескалації конфлікту.

«Вірменія проводить незаконне заселення в Нагірному Карабасі. Це суперечить всім міжнародним конвенціям. Це повністю суперечить Женевській конвенції, це – злочин», –  заявив Алієв.
Він додав, що однією з причин липневої сутички між країнами в зоні територіального конфлікту була спроба Вірменії прозондувати, якою буде реакція її союзників в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
«Тому що вони (вірмени - ред.) готуються до нової великої війни. У нас є оперативні розвіддані. Ми знаємо, що відбувається навколо нас. Знаємо і повинні знати. Наші спецслужби працюють дуже ефективно. Можу сказати стільки, не більше», – додав президент Азербайджану.

Нагадаємо, що конфлікт між вірменами та азербайджанцями, який виник в далекому 1988 році на етнополітичному ґрунті переріс у масові сутички й погроми ще розпаду Радянського Союзу.

В  прикордонному регіоні Нагірний Карабах пройшов референдум щодо незалежності і відокремлення від Азербайджану, однак його результати світова спільнота не визнала.

Тоді ж почалася війна. Бойові зіткнення між Азербайджаном і «Нагірно-Карабаською республікою» за підтримки Вірменії тривали до 1994 року. В ході наступу вірмени пересунули лінію фронту вже далі спірних територій. Тоді була підписана угода про режим припинення вогню.

Вірменія, офіційно не визнаючи незалежності квазідержави, по суті досі зберігає політичний і фінансовий контроль над Нагірним Карабахом, а також над сімома районами Азербайджану, які з ним межують, – «зоною безпеки».

ЗМІ повідомляли, що час від часу на карабаському фронті відбуваються збройні інцидент та взаємні провокації.

Як відомо, останні бойові зіткнення відбулися в липні 2020 року на ділянці кордону між двома країнами, вдалині від карабаської лінії фронту. 
Тепер сторони обмінюються взаємними звинуваченнями – Єреван і Баку оперують набором аргументів різного порядку.

У Вірменії вважають, що в Баку задалися метою «розморозити конфлікт». В Азербайджані цього і не заперечують. Мовляв, поки окуповані території не будуть звільнені, результату від будь-яких мирних переговорів не буде. 

Тому, видається, що заяви про підготовку війни з боку Вірменії, які роблять в Азербайджані, прикривають власні спроби розв'язати війну, щоб повернути окуповані раніше Вірменією території.

Читайте також:
Провідні аналітики Фінляндської Республіки у сфері оборони застерігають європейців від загравання з Кремлем.
20 жовтня, 12:15
Майже кожен п'ятий житель України цікавиться інформацією, яку подають ворожі ресурси.
16 жовтня, 16:38
З території РФ бойовикам завозяться залізницею нові танки Т-72Б.
16 жовтня, 15:11
Найвища державна посада в Україні не заважає Володимиру Зеленському заробляти гроші на території країни-агресора.
03 жовтня, 15:15
І причому тут Фокін?
30 вересня, 14:08
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко скасував заборону на в'їзд в Україну російському співаку "Баста".
19 вересня, 08:59