Азербайджан звинувачує Вірменію в підготовці до великої війни

СВІТ
20.09.2020, 15:10
Азербайджан звинувачує Вірменію в підготовці до великої війни
Фото: vzglyad.az

Але офіційний Баку має більше підстав хотіти нової війни.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про концентрації Збройних сил Вірменії близько лінії зіткнення в зоні карабаського конфлікту. Він вважає це підготовкою до війни з боку Вірменії.

Про це він сказав в інтерв'ю азербайджанським телеканалам.

За його словами, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян свідомо здійснює різні провокації з метою ескалації конфлікту.

«Вірменія проводить незаконне заселення в Нагірному Карабасі. Це суперечить всім міжнародним конвенціям. Це повністю суперечить Женевській конвенції, це – злочин», –  заявив Алієв.
Він додав, що однією з причин липневої сутички між країнами в зоні територіального конфлікту була спроба Вірменії прозондувати, якою буде реакція її союзників в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
«Тому що вони (вірмени - ред.) готуються до нової великої війни. У нас є оперативні розвіддані. Ми знаємо, що відбувається навколо нас. Знаємо і повинні знати. Наші спецслужби працюють дуже ефективно. Можу сказати стільки, не більше», – додав президент Азербайджану.

Нагадаємо, що конфлікт між вірменами та азербайджанцями, який виник в далекому 1988 році на етнополітичному ґрунті переріс у масові сутички й погроми ще розпаду Радянського Союзу.

В  прикордонному регіоні Нагірний Карабах пройшов референдум щодо незалежності і відокремлення від Азербайджану, однак його результати світова спільнота не визнала.

Тоді ж почалася війна. Бойові зіткнення між Азербайджаном і «Нагірно-Карабаською республікою» за підтримки Вірменії тривали до 1994 року. В ході наступу вірмени пересунули лінію фронту вже далі спірних територій. Тоді була підписана угода про режим припинення вогню.

Вірменія, офіційно не визнаючи незалежності квазідержави, по суті досі зберігає політичний і фінансовий контроль над Нагірним Карабахом, а також над сімома районами Азербайджану, які з ним межують, – «зоною безпеки».

ЗМІ повідомляли, що час від часу на карабаському фронті відбуваються збройні інцидент та взаємні провокації.

Як відомо, останні бойові зіткнення відбулися в липні 2020 року на ділянці кордону між двома країнами, вдалині від карабаської лінії фронту. 
Тепер сторони обмінюються взаємними звинуваченнями – Єреван і Баку оперують набором аргументів різного порядку.

У Вірменії вважають, що в Баку задалися метою «розморозити конфлікт». В Азербайджані цього і не заперечують. Мовляв, поки окуповані території не будуть звільнені, результату від будь-яких мирних переговорів не буде. 

Тому, видається, що заяви про підготовку війни з боку Вірменії, які роблять в Азербайджані, прикривають власні спроби розв'язати війну, щоб повернути окуповані раніше Вірменією території.

Читайте також:
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27
Світ
Москва активно намагається саботувати європейські залізниці. Насамперед зламавши системи сигналізації на захід від Білорусі.
08 квітня, 19:17
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15
Світ
Кремлівські спеціальні служби десятиліттями плели мережу своїх агентів в Європі. Когось підкупали, а когось залякували компроматом.
03 квітня, 08:25
Опінії
Відчайдушні прохачі миру заглядають у криваву пащу агресора. Кіоскери з Банкової та радники з Білого дому злигалися заради спільної мети.
24 березня, 17:20
Економіка
Нова залізниця сполучить дагестанський Дербент з азербайджанським Сумґаїтом та іранським Рештом. У цьому зацікавлені 3 авторитарні держави.
14 березня, 07:11