Британські військові допоможуть Бельгії у протидії дронам

Британські військові допоможуть Бельгії у протидії дронам

Велика Британія відправила своїх військових та техніку до Бельгії, аби допомогти посилити оборону країни на тлі вторгнення дронів.

Про це повідомив начальник Штабу оборони Великої Британії сер Річард Найтон у програмі BBC.

Він розповів, що на початку тижня його бельгійський колега попросив Велику Британію про допомогу на тлі невідомих БпЛА у країні.

За словами сера Річарда, невідомо, чи ці вторгнення здійснювала безпосередньо росія, однак, ймовірно, вони були «замовлені москвою».

Спільно з британським міністром оборони Джоном Гілі було прийнято рішення допомогти Бельгії, відправивши до країни військових та техніку. Міністерство оборони Німеччини 7 листопада також повідомляло, що підтримає Бельгію заходами проти БпЛА.

Нагадаємо, кілька днів тому у Брюсселі закривали аеропорт через невідомі дрони. Місцеві також повідомляли про БпЛА над військовою базою Кляйне-Брогель, де зберігають американську ядерну зброю.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус і бельгійські служби безпеки підозрюють, що за цим стоїть росія, але міністр оборони Бельгії Тео Франкен визнавав, що цьому немає відповідних доказів.

«Спочатку дрони, що літали над нашими військовими базами, розглядалися як наша проблема. […] Тепер це стало серйозною загрозою, що впливає на цивільну інфраструктуру в багатьох європейських країнах», — казав цього тижня Франкен.

Сер Річард Найтон у програмі BBC наголошував, що росія є «найбільш нагальною загрозою на цей час» для Європи: «Незаконне вторгнення в Україну продемонструвало варварський характер військових дій росії».

Протягом кількох місяців невідомі дрони спричиняли значні перебої в авіасполученні по всій Європі, зокрема, у Швеції, Норвегії та Данії.

Борис Пісторіус припускав, що останні випадки можуть бути пов’язані з дискусіями в ЄС щодо використання заморожених російських активів для підтримки України у вигляді позики в розмірі 140 мільярдів євро, зазначає BBC.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Війна
Польща, Румунія та Данія отримають американську систему Merops, здатну виявляти й знищувати російські безпілотники за допомогою ШІ.
07 листопада, 11:37
Світ
Для відстеження ситуації вздовж кордону також будуть розміщені сучасні датчики і камери спостереження.
05 листопада, 22:05
Війна
Прем’єр Бельгії скликає Радбез через невідомі дрони над аеропортами та військовими базами.
05 листопада, 21:31
Війна
Ці інциденти — сигнал тривоги для всього Альянсу.
05 листопада, 07:22
Війна
Генеральний штаб польської армії повідомив, що спостерігає з боку росії інтенсивні психологічні операції на території Польщі.
04 листопада, 21:20
Світ
Програма посилення захисту Бельгії від дронів реалізується прискореними темпами.
04 листопада, 11:41