Created with Sketch.

Байден ухопив товариша Сі за болюче місце

07.07.2023, 21:40
Фото: Bloomberg

Гаманець китайської комуністичної диктатури дуже залежить від американського долара, тому Пекін поки "приятелюватиме" з Вашинґтоном.

Красномовним свідченням вищенаведеного факту є сьогоднішній (7.VII.) офіційний робочий візит міністра фінансів США Джанет Єллен до свого vis-à-vis у КНР прем'єр-міністра Лі Цяна.

Такі відомості безпосередньо зі столиці континентального Китаю оприлюднило впливове міжнародне видання "Bloomberg", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Міністр фінансів США Єллен, перебуваючи у Пекіні, заявила, що конкуренція між найбільшими економіками світу не є ситуацією "переможець отримує все", і закликала КНР керувати своїм суперництвом "за допомогою справедливого набору правил".

Натомість голова китайського уряду товариш Лі Цян наголосив на тому, що КНР і США "перебувають у торговельній війні око за око, яка посилилася минулого року" через експортний контроль Вашинґтона щодо напівпровідників і обладнання для виробництва мікросхем.

«Експортний контроль матеріалів важливих для виробництва технологічних товарів з боку Китаю підкреслив необхідність диверсифікації ланцюжків постачань. Відокремлення двох найбільших економік світу буде дестабілізаційним для світової економіки», – пояснила американську позицію пані Єллен.

Наразі адміністрація президента Джозефа Байдена готує розпорядження про обмеження зовнішніх інвестицій Вашинґтона у Пекін, яке може надійти наприкінці липня й охоплювати певні чутливі технології, а також суттєво обмеживши надходження долара.

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, як починається довгий етап у відносинах США та КНР, а РФ уже мусить зважати на зміну орієнтирів свого сюзерена

Читайте також
США переглядають ядерну стратегію на тлі посилення потенціалу Китаю і росії – Пентагон
Світ
Європа має подвоїти витрати на оборону після приходу Трампа, - Bloomberg
Політика
Канцлер Шольц хоче у Тамбов, де лунає «чікі-чікі-та»
Політика
Польща продовжує вкладати кошти в озброєння
Війна
У Фінляндії розпочалися найбільші в історії артилерійські навчання НАТО в Європі
Світ
КНР обирає шлях балансування, а не гегемонії
Світ