Вашинґтон протягнув «гілку миру» Пекіну

СВІТ
19.06.2023, 16:09
Вашинґтон протягнув «гілку миру» Пекіну
Фото: Facebook

Починається довгий етап у відносинах США та КНР. Відтепер РФ мусить зважати на зміну орієнтирів свого сюзерена – товариша Сі Цзіньпіна.

Попри досить загальні формулювання за результатами зустрічі державного секретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ комуністичного Китаю Цінь Ґана у Пекіні, протистояння та довгостроковість уваги один до одного одночасно – відчутна.

Власне, пан Блінкен говорив (це з опублікованого у відкритому доступі комюніке) про «важливість збереження відкритих каналів комунікації щодо усього спектру питань, щоби зменшити ризик хибного сприйняття і розрахунків», а також про те, що «США підтримують міжнародний порядок, заснований на правилах».

Натомість Ґан зазначив, що «відносини США і Китаю зараз на найгіршому рівні, і що це невигідно обом сторонам», а також про те, що «Китай прагне вибудовувати передбачувані та конструктивні двосторонні відносини й сподівається, що Вашинґтон зі свого боку продемонструє об’єктивне і раціональне розуміння Китаю».

Ці загальні формулювання так красномовно демонструють різні позиції (для тих, хто розуміє), але й підкреслюють, що сторони будуть шукати, якщо не позиції (бо вони різні), то підходи для зближення.

Показово й одночасно прикметно, але триґером тут є... Росія (sic!), яка своєю війною геноцидного типу проти України, дала старт турбулентностям і зміні балансу сил у різних регіонах.

Насамкінець Блінкен запросив свого vis-à-vis товариша Ґана до Вашинґтону, президент Джозеф Байден раніше ще говорив, що хоче зустрітися із Сі Цзіньпіном...

Що ж, спостерігаймо, адже очевидно, – невдовзі справді буде цікаво.
Автор : Олеся Яхно
Читайте також:
Політика
Не можна вимагати від жертви йти на поступки агресору, бо тоді кожен автократ захоче змінити світ. Україна потребує допомоги всього Заходу.
18 лютого, 12:35
Політика
47-й президент США наговорив багато жахливих слів, але поки не підтвердив їх справами. Чи правда настільки шалений уявний трампівський план?
17 лютого, 12:36
Політика
Ексміністр закордонних справ Литовської республіки назвав головного вигодонабувача конфлікту в Європі. Як не двино, ним виявилася КНР.
17 лютого, 06:03
Політика
У голові 47-го президента США вирує потужний безлад, який виходить назовні. Слід розуміти, що поки немає ніякого плану від Дональда Трампу.
13 лютого, 13:46
Світ
Нова американська влада не відчуває того, що щодня на собі відчувають українці. Марко Рубіо було б корисно наслідувати Бориса Джонсона.
05 лютого, 08:27
Політика
Кір Стармер підпише символічну 100-річну угоду із Володимиром Зеленським. На жаль, документ не передбачає жодних союзницьких відносин.
16 січня, 13:46