Байден ветує виділення допомоги Ізраїлю, якщо в законопроєкті не буде України

ПОЛІТИКА
01.11.2023, 09:25
Байден ветує виділення допомоги Ізраїлю, якщо в законопроєкті не буде України

Білий дім запросив у Конгресу бюджетну підтримку на понад $105 мільярдів, із яких $61,4 мільярда мали призначатись для Києва.

Білий дім заявив 31 жовтня, що президент США Джо Байден накладе вето на законопроєкт, запропонований республіканцями в Палаті представників, який передбачає надання допомоги Ізраїлю з одночасним скороченням фінансування Служби внутрішніх доходів (IRS) і відсутність фінансування інших пріоритетів національної безпеки.

Про це повідомляє видання The Hill.

Адміністративно-бюджетне управління (OMB) Білого дому проаналізувало пропозицію республіканців у заяві про адміністративну політику, стверджуючи, що вона «додає партійність у підтримку Ізраїлю» і не відповідає моменту, оскільки не передбачає надання гуманітарної допомоги для людей у Газі, а також допомоги Україні та союзникам в Індо-Тихоокеанському регіоні.

«Цей законопроєкт поганий для Ізраїлю, для регіону Близького Сходу та для нашої власної національної безпеки. Відділення допомоги Ізраїлю від інших пріоритетів національної безпеки матиме глобальні наслідки» — заявили в OMB.

20 жовтня Джозеф Байден подав до Конгресу новий запит про фінансування підтримки Ізраїлю та України. Запит включає $61,4 мільярда допомоги Україні та $14,3 мільярда допомоги Ізраїлю.

Читайте також:
Війна
До пакета увійшли 120 тисяч безпілотників, ракети ППО та сотні тисяч снарядів.
15:05
Війна
Шість літаків-винищувачів F-16 Норвегія пообіцяла передати ще у 2023 році. На сьогодні жоден із обіцяних літаків не прибув до України.
09:38
Війна
Шість винищувачів F-16, які Норвегія обіцяла Києву, досі не доставили в Україну. Всі вони перебувають на ремонтному цеху в Бельгії.
08 квітня, 20:57
Війна
«Словаччина не буде бігати як поранений олень у кризі ЄС», – заявив Фіцо.
12 січня, 07:12
Війна
Зеленський, де українські надра, де порти, де інфраструктура? А вигаданий борг у кількасот мільярдів?
02.12.2025, 17:05