Байдужість влади та корупція вбивають українців

ПОЛІТИКА
28.09.2021, 11:58
Байдужість влади та корупція вбивають українців

Майже 100 тис. онкохворих українців не отримали безкоштовного лікування

Протягом 2018 – І кварталу 2021 років понад 81 тис. пацієнтів Національного інституту раку не отримали в повному обсязі передбаченої державою безоплатної допомоги в стаціонарі, у тому числі післяопераційної. Про це повідомили у Рахунковій палаті.

Рахункова палата провела аудит ефективності використання коштів, виділених з державного бюджету.

Згідно зі звітом, головна причина неефективної роботи Інституту – нормативна неврегульованість питання участі наукових установ медичного спрямування у наданні пацієнтам медичних послуг за програмою державних гарантій.

На роботу установи також негативно вплинуло недостатнє фінансування Міністерством охорони здоров’я наукової діяльності Інституту та незадовільна організація медичної діяльності в самому закладі.

Крім того, МОЗ разом з Інститутом не забезпечили ефективного використання коштів на здійснення основної діяльності Інституту та зміцнення його матеріально-технічної бази.

Зазначається, що за охоплений аудитом час Інститут використав на свою діяльність та зміцнення матеріально-технічної бази понад 985 млн грн бюджетних коштів, з яких понад 921 млн – для надання лікувально-діагностичної та консультативної допомоги понад 150 тис. пацієнтів. Автори звіту констатують, що цього фінансування недостатньо.

При цьому брак фінансування розвитку матеріальної бази Інституту не дозволив удосконалити молекулярно-генетичну діагностику для профілактики, раннього виявлення та своєчасного лікування онкозахворювань; покращити якість променевої терапії шляхом встановлення нового обладнання для забезпечення більш ефективних та сучасних методів лікування; завершити реконструкцію і розширити Інститут; запровадити єдину інформаційну систему в Інституті.

Рахункова палата надала Кабінету міністрів України, Міністерству охорони здоров’я України та Національному інституту раку рекомендації із поліпшення роботи.

Україна є лідером на Європейському континенті за рівнем онкозахворюваності.

Станом на 1 січня 2021 року на обліку в профільних медзакладах перебували понад мільйон громадян. Смертність від раку в Україні – на другому місці після серцево-судинних захворювань. Національний інститут раку – головна і єдина в системі Міністерства охорони здоров’я України державна науково-дослідна та лікувально-профілактична установа, діяльність якої спрямована на зниження рівня онкозахворюваності населення.

Але і це ще не найстрашніше.

Аудитори виявили накопичені невикористані залишки лікарських засобів і медичних виробів, тоді як для забезпечення лікування пацієнти або їх рідні були змушені їх придбавати самостійно.

При цьому благодійні внески пацієнтів, які є прихованою формою надання платних послуг, становлять 1,7 млн гривень.

На належному рівні не організовано харчування пацієнтів, яке є невід'ємною частиною лікувального процесу. Аудитом встановлено, що добовий обсяг харчування дорослого онкохворого коливався від 35,5% до майже 79%, дитини – від 36% до понад 72% від затвердженої добової норми.

Ситуація з накопиченням залишків лікарських засобів є показовою. Адже медки дуже часто перетворюються на комерсантів та починають реалізовувати безкоштовні ліки, забираючи в онкохворих останні гроші та заганяючи їх до боргової ями.

От для прикладу свіжий скандал на Житомирщині, де медики змушували онкохворих купувати препарати, які держава видавала безкоштовно !

Служба безпеки України викрила медиків Житомирського обласного онкологічного диспансеру на корупційній схемі.

Зловмисники змушували онкохворих купувати дороговартісні ліки в аптеках, хоча медикаменти їм безкоштовно надавала держава.

За наявною інформацією, організував протиправну діяльність завідувач одного з відділень онкоцентру, спільно зі своїм колегою.

Медики призначали онкохворим лікування, а дороговартісні ліки пропонували купувати в аптеках – це при тому, що дані медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого.

Медики-шахраї «списували» отримані ліки і продавали їх  приватним аптекам за пів ціни. Препарати збували у декількох обласних центрах. Схема діяла щонайменше упродовж останніх пів року.

У ході  обшуків, проведених у службових кабінетах обох зловмисників та у їх приватних автомобілях; в аптечних пунктах, задіяних у протиправній схемі, вилучили:

  • майже півмільйона гривень готівки;
  • чергову партію готових до «збуту» ліків (50 упаковок дороговартісного медпрепарату). 
Байдужість влади та корупція вбивають українців_1
Байдужість влади та корупція вбивають українців_3
Байдужість влади та корупція вбивають українців_5
Байдужість влади та корупція вбивають українців_7

Про це повідомив пресцентр СБ України в Житомирській області.

Ситуація з корупцією в Інституті раку та Житомирському обласному онкологічному диспансері не є унікальною. Правоохоронцям та контролюючим органам слід звернути увагу на всю систему онкологічних диспансерів в країні.

Про ситуацію з поборами та кваліфікацією лікарів Полтавського онкологічного диспансеру вчора розповіла полтавка Ольга Деревянко.

Байдужість влади та корупція вбивають українців_9
Байдужість влади та корупція вбивають українців_11

В україні критична ситуація з фінансуванням медицини та корупцією в цій галузі. Наведені вище факти яскраво це демонструють. Ми знаходимося на першому місці в Європі за кількістю онкологічних захворювань. А влада залишає громадян сам на сам з важкою хворобою.

МОЗ воліє не помічати онкохворих, вони просто сидять і ведуть сумну статистику, замість того, щоб добиватися державного фінансування галузі. Про яку модернізацію та ранню діагностику може йти мова, якщо влада не може забезпечити онкохворих безкоштовними ліками ? Наві той мізер, який вдається закупити, підприємливі ділки на місцях примудряються продавати тяжкохворим пацієнтам !

Проте, у нас завжди знаходяться кошти на президентські програми "Велике крадівництво" та "Велика реставрація в рамках Великого крадівництва".

Є над чим задуматись...

Читайте також:
Світ
Завдяки досягненням у медицині, лікуванні, ранній діагностиці та меншій кількості курців американцям вдалося частково побороти рак.
13 січня, 18:26
Життя
Синтетичні молекули, які приклеюють клітини одна до одної, можуть підсилити регенеративну медицину.
14.12.2022, 23:25
Полтава
Жителі Полтавської області, які страждають туберкульозною хворобою, отримали можливість лікуватися у свого сімейного лікаря.
15.12.2021, 11:37
Полтава
518 мешканців Полтавської області цьогоріч обстежилися у лікаря первинної ланки державної медичної системи.
12.11.2021, 08:12
Виміри
"Останній Бастіон" анонсує велику перевірку лікарень Полтави, що почнеться з 8 листопада 2021 року!
05.11.2021, 17:28
Новини
Індійський медичний препарат "CoviShield" може бути так само небезпечний як і російський "Спутник V".
26.02.2021, 11:16