Баристу з Дніпра, яка зневажає Україну і її мову – звільнили, але осад залишився

ПОЛІТИКА
17.02.2021, 14:53
Баристу з Дніпра, яка зневажає Україну і її мову – звільнили, але осад залишився
Фото: Фейсбук

Кав'ярня шукає україномовних працівників.

У Дніпрі звільнили баристу, яка відмовилася обслуговувати клієнтку в кав’ярні українською мовою.

Про це повідомляють дніпровські ЗМІ. 

Як відомо, кілька днів тому у Днеіпрі розгорівся новий мовний скандал. У відповідь на прохання (Ганни Гарус - клієнта закладу)  українською мовою принести тістечко, дівчина заявила, що не знає такого слова, а мову українську вчити не буде, мовляв, вона краще вже вивчить французьку.

А Дніпро, за її словами, “був завжди російським містом”. 

Власниця кав’ярні Ірина Прудка зазначила, що не підтримує поведінку клієнтки, проте зі словами своєї колишньої співробітниці також не згодна.

“Я не на стороні клієнтки. Я вважаю, що людина може говорити російською. Можливо, потрібно було почати розмову українською, але, якщо вона її не знає, то навіщо мову паплюжити і принижувати нашу Україну. Тому ми будемо шукати україномовних офіціантів і бариста, і потім будемо починати свою роботу”, – пояснила вона журналістам.

Своєю чергою Ганна Гарус заявила, що увімкнула камеру після слів "что такое тістечко – я не розумію і вчити не збираюсь".

Зазначимо, що проблема українофобії та, зокрема, побутових конфліктів на мовному грунті в Дніпрі не нова. 

Та таки Ганна Гарус, чоловік якої воював у складі ДУК ПС на Донбасі, у розмові з кореспондентом Останнього Бастіону згадувала випадок, коли продавець одного з магазинів в Дніпрі розбила їй телефон через вимогу говорити українською.

Відомим також є  випадок у школі № 137 Дніпра. Там у січні цього року розгорівся скандал через принципову, проукраїнську позицію вчительки української мови Вікторії Жданової, бо декому із батьків-українофобів учнів не сподобалось її патріотична риторика та згадка про Сталіна “ката українського народу”.

Зазначимо, що тоді Вікторію Жданову підтримало і керівництво  навчального закладу і сотні тисяч українців, які висловили у соцмережах захоплення її позицією та поведінкою. 

 

Читайте також:
Історія
Давно відомо: московитська окупація в наших містах виглядає як справжнісінька антиутопія. І смішно, і гидко, і люто...
11 липня, 08:18
Політика
Самовпевнені представники міської влади з обласного центру Закарпаття вирішили рішуче поборотися з патріотичним вуличним мистецтвом.
28 червня, 18:23
Кримінал
В Охтирці правоохоронці натрапили на підпільний сховок із відверто українофобською агітаційно-пропагандистською літературою.
23 червня, 20:27
Війна
На тимчасово загарбаній росіянами території Херсонської області агресор намагається здійснити деукраїнізацію системи освіти.
07 червня, 18:00
Війна
Командування окупаційно-терористичних сил РФ домовилося з херсонськими колаборантами про розчищення зруйнованого Маріуполя.
04 червня, 19:27
Світ
Власники паспортів негромадян Естонської республіки – причина всіх негараздів, адже вони є доволі активною "п'ятою колоною" Кремля.
01 червня, 19:24