«Бастіон» переслідують через перекриття чорної каси «Народного Фронту»

ПОЛТАВА
01.09.2017, 08:58

Публікації «Останнього Бастіону» про незаконний видобуток глини в області стали на заваді надприбутків впливових посадовців Полтавщини.

– Видання вчергове порушило тему несанкціонованого безконтрольного розорення надр наприкінці весни. Ми довели причетність до цього бізнесу голови обласної держадміністрації Головка, прокурора області Кармазіна і полковника поліції Беха. Одразу після перших розслідувань почалося політичне переслідування мене як головного редактора і видання загалом, – коментує Геннадій Сікалов.

Головне завдання переслідування – закрити видання та ув’язнити головреда, що дозволяє собі публікувати докази корупції полтавських посадовців найвищого рівня, переконаний Володимир Дащенко, голова Народної ради міста Полтави.

– Зібрані матеріали з доказовою базою і «Бастіон», і Народна рада передавали до Генпрокуратури, САП, НАБУ. Останнє зацікавилося інформацією і почало своє розслідування, – Дащенко.

Незаконний видобуток глини здійснює турецька компанія «Onur» під приводом забору ґрунту під реконструкцію дороги «Київ – Харків – Довжанський». Найбільше несанкціонованих глиняних кар’єрів у Хорольському районі. Під тим же приводом вивозиться і пісок у Полтавському районі.

«Onur» заключає контракти з фірмами-прокладками. Ті крадуть копалини і продають їх туркам на потреби будівництва.

«Бастіон» переслідують через перекриття чорної каси «Народного Фронту» _1

«Бастіон» переслідують через перекриття чорної каси «Народного Фронту» _3

22 травня 2017 року «Onur» уклав договір на постачання ґрунту із ТОВ «Захід-Інвест Груп». А 22 липня Штомпелівський сільський голова з депутатами заблокували машини «Захід-Інвест Груп» в кар’єрі у селі Коломійцеве Озеро Хорольського району. Ті без погодження вивозили ґрунт і глину.

«Бастіон» переслідують через перекриття чорної каси «Народного Фронту» _5

«Бастіон» переслідують через перекриття чорної каси «Народного Фронту» _7

На місці поліція вилучила 15 автомобілів «Volvo», 2 екскаватора «Sumimoto» та 3 зразки глини. Того ж дня розпочато кримінальне провадження. В ході слідства встановлено, що вищевказані транспортні засоби перебувають у володінні «Onur».

«ОБ» сумнівається, що слідство притягне порушників до кримінальної відповідальності. Начальником Хорольського відділу поліції працює родич Олега Беха, керівника обласної поліції, який заявив, що у вивезенні копалин «немає нічого кримінального».  

«Бастіон» переслідують через перекриття чорної каси «Народного Фронту» _9

БІЛЬШЕ: Глину в Хорольському районі добувають без дозволу – Держгеокадастр

Номінальна причина розорення надр – ремонт дороги. Він просувається у бік Полтави. На території Чалівського лісництва неподалік с. Копили турки зможуть вивезти понад 1,5 млн куб. м. піску. За ринковою вартістю піску – це 6-12 млн $ збитків бюджету, зазначає Дащенко.

– Через оприлюднення цієї інформації губернатор активізував політичне переслідування. Політик хоче «закрити» Сікалова і «Бастіон». За вказівкою Головка відкрито 6 кримінальних справ проти Сікалова та його рідних. Разом із Народною Радою, депутатом облради Петром Вороною Сікалов не дає Головку отримувати мільйонні прибутки на крадіжках надр, вирубці дубів, виготовленні алкогольних сурогатів. «Бастіон» переслідують на замовлення Головка через перекриття «чорної каси» для «Народного Фронту», – каже він. 

Раніше «ОБ» писав, що голова Полтавської ОДА Головко, обласний прокурор Кармазін і керівник ГУ НП області Бех розглядають можливість передачі фальсифікованої кримінальної справи проти Сікалова в іншу область. Зі слів з оточення Головка, він на верху (можливо, мається на увазі перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук, знайомий Головку по членству в «Антинародному Фронті») вже нібито домовився про «потрібне» рішення з ув’язнення Сікалова.

Нагадаємо, слідство заплуталося у власній брехні в переслідуванні головреда Сікалова. Суд визнав незаконними фейкову підозру і розшук журналіста.

Вчора представники «Onur» прилітали до Полтави на зустріч із Головком і керівником Служби автомобільних доріг області Трояновським. Яку ділянку голова ОДА з прокурором і керівником ГУ НП пригледіли під розкрадання, незабаром на «ОБ». 

Читайте також:
Полтава
Суддя Октябрського суду міста Полтави Гольник Л.В. не відповідає критеріям професійної етики та доброчесності для зайняття посади члена ВРП
25 червня, 11:25
Полтава
Суддя Октябрського районного суду міста Полтави Лариса Гольник визнана "Етичною радою" недоброчесною.
23 червня, 14:55
Полтава
У зв'язку з можливим проведенням великих обсягів робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Диканська громада потребує вільних рук.
23 червня, 08:13
Полтава
Загальнонаціональна кампанія з дерусифікації та деколонізації культурно-інформаційного простору України нарешті торкнулася і Полтавщину.
22 червня, 08:17
Полтава
Поліціянти відмовилися вносити до ЄРДР інформацію про кримінальні правопорушення у "преміум" фітнес-клубі Вітамін
20 червня, 11:45
Полтава
Мешканців Кобеляцької громади закликали припинити використовувати воду з центрального водогону не за призначенням.
20 червня, 08:17