«Бастіон» переслідують через перекриття чорної каси «Народного Фронту»

ПОЛТАВА
01.09.2017, 08:58

Публікації «Останнього Бастіону» про незаконний видобуток глини в області стали на заваді надприбутків впливових посадовців Полтавщини.

– Видання вчергове порушило тему несанкціонованого безконтрольного розорення надр наприкінці весни. Ми довели причетність до цього бізнесу голови обласної держадміністрації Головка, прокурора області Кармазіна і полковника поліції Беха. Одразу після перших розслідувань почалося політичне переслідування мене як головного редактора і видання загалом, – коментує Геннадій Сікалов.

Головне завдання переслідування – закрити видання та ув’язнити головреда, що дозволяє собі публікувати докази корупції полтавських посадовців найвищого рівня, переконаний Володимир Дащенко, голова Народної ради міста Полтави.

– Зібрані матеріали з доказовою базою і «Бастіон», і Народна рада передавали до Генпрокуратури, САП, НАБУ. Останнє зацікавилося інформацією і почало своє розслідування, – Дащенко.

Незаконний видобуток глини здійснює турецька компанія «Onur» під приводом забору ґрунту під реконструкцію дороги «Київ – Харків – Довжанський». Найбільше несанкціонованих глиняних кар’єрів у Хорольському районі. Під тим же приводом вивозиться і пісок у Полтавському районі.

«Onur» заключає контракти з фірмами-прокладками. Ті крадуть копалини і продають їх туркам на потреби будівництва.

22 травня 2017 року «Onur» уклав договір на постачання ґрунту із ТОВ «Захід-Інвест Груп». А 22 липня Штомпелівський сільський голова з депутатами заблокували машини «Захід-Інвест Груп» в кар’єрі у селі Коломійцеве Озеро Хорольського району. Ті без погодження вивозили ґрунт і глину.

На місці поліція вилучила 15 автомобілів «Volvo», 2 екскаватора «Sumimoto» та 3 зразки глини. Того ж дня розпочато кримінальне провадження. В ході слідства встановлено, що вищевказані транспортні засоби перебувають у володінні «Onur».

«ОБ» сумнівається, що слідство притягне порушників до кримінальної відповідальності. Начальником Хорольського відділу поліції працює родич Олега Беха, керівника обласної поліції, який заявив, що у вивезенні копалин «немає нічого кримінального».  

БІЛЬШЕ: Глину в Хорольському районі добувають без дозволу – Держгеокадастр

Номінальна причина розорення надр – ремонт дороги. Він просувається у бік Полтави. На території Чалівського лісництва неподалік с. Копили турки зможуть вивезти понад 1,5 млн куб. м. піску. За ринковою вартістю піску – це 6-12 млн $ збитків бюджету, зазначає Дащенко.

– Через оприлюднення цієї інформації губернатор активізував політичне переслідування. Політик хоче «закрити» Сікалова і «Бастіон». За вказівкою Головка відкрито 6 кримінальних справ проти Сікалова та його рідних. Разом із Народною Радою, депутатом облради Петром Вороною Сікалов не дає Головку отримувати мільйонні прибутки на крадіжках надр, вирубці дубів, виготовленні алкогольних сурогатів. «Бастіон» переслідують на замовлення Головка через перекриття «чорної каси» для «Народного Фронту», – каже він. 

Раніше «ОБ» писав, що голова Полтавської ОДА Головко, обласний прокурор Кармазін і керівник ГУ НП області Бех розглядають можливість передачі фальсифікованої кримінальної справи проти Сікалова в іншу область. Зі слів з оточення Головка, він на верху (можливо, мається на увазі перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук, знайомий Головку по членству в «Антинародному Фронті») вже нібито домовився про «потрібне» рішення з ув’язнення Сікалова.

Нагадаємо, слідство заплуталося у власній брехні в переслідуванні головреда Сікалова. Суд визнав незаконними фейкову підозру і розшук журналіста.

Вчора представники «Onur» прилітали до Полтави на зустріч із Головком і керівником Служби автомобільних доріг області Трояновським. Яку ділянку голова ОДА з прокурором і керівником ГУ НП пригледіли під розкрадання, незабаром на «ОБ». 

Читайте також:
Директор держпідприємства зможе перевіряти якість доріг на елітному авто.
12:09
Нагородженню передував скандал із накруткою голосів.
09:02
56% мешканців Полтави вважають, що події у їхньому місті йдуть неправильно.
07:18
Комунальні служби Лубен розпочали обприскування міських ялинок, щоб не допустити їх крадіжок.
вчора, 10:10
Кабінет міністрів здійснив перерахунок цьогорічних пенсійних виплат для колишніх службовців ЗСУ.
вчора, 09:45
Змагання будуть мати назву Кубок імені Дмитра Демиденка.
вчора, 07:04