Bellingcat запустив базу даних для відстеження польотів з Казахстану та до нього

СВІТ
09.01.2022, 14:55
Bombardier Global 6000
Bombardier Global 6000

Розслідувачі зафіксували кілька рейсів з Казахстану приватного літака Bombardier Global 6000

Розслідувачі Bellingcat оголосили про запуск бази даних про авіаперельоти, що здійснюються з Казахстану та в цю країну, а також рух авіатранспорту в районі столиці Киргизстану Бішкеку.

Як зазначили журналісти-розслідувачі Bellingcat, вони покладаючись на дані FlightRadar24, з 3 січня відстежували в реальному часі та вносили в таблицю рух бізнес-джетів та військових літаків, не включаючи звичайні цивільні та вантажні рейси.

«Здатність у реальному часі стежити за перельотами високопосадовців, вантажних рейсів і навіть військових у зону конфлікту і з неї може дати важливу інформацію про ситуацію, яка продовжує змінюватися», – зазначено у заяві Bellingcat.

Група розслідувачів відзначає, що у Казахстані на тлі протестів та заворушень циркулює безліч чуток, зокрема про місце перебування експрезидента Нурсултана Назарбаєва та членів його родини. Розслідувачі назвали створену базу першим кроком для оцінки достовірності тверджень, що вони могли покинути країну.

На цей час, Bellingcat вдалося встановити наступну інформацію:

  • 4 січня був помічений приватний літак Bombardier Challenger 604, що прямував з Алмати до Женеви. За інформацією розслідувачів, цей борт неодноразово здійснював польоти в Європу, Росію, на Мальдіви та в Дубай, але найчастішим його маршрутом був напрямок Нур-Султан — Алмати;
  • 5 січня Bombardier Global 6000 без реєстраційного номера або інших деталей рухався у зворотному від Алмати напрямку. У Bellingcat стверджують, що він приземлився в аеропорту Фарнборо, призначеному для приватних літаків і розташованому на околицях Лондона.
  • 6 січня Bombardier Global 6000 без реєстраційного номера або інших деталей також рухався у бік Фарнборо. У Bellingcat зазначають, що не знають, чи йдеться про той самий літак, що прибув у цей аеропорт 5 січня.
  • 6 січня група спостерігала рух транспортного літака Іл-76МД, що йшов на зліт у московитському Ульяновську з вимкненим транспондером. Через 25 хвилин польоту цей літак, що прямував до кордону із Казахстаном зник з екранів радарів. Пізніше цей же літак наближався до Алмати, а близько пʼятої години — віддалявся від міста у бік Ульяновська.

Журналісти повідомляють, що база даних продовжує оновлюватись. У Bellingcat зазначають, що щодо деяких літаків на сервісі відстеження не відображалося жодних даних, крім самого факту, що цей літак перебуває в польоті.

Читайте також:
Кримінал
Агента російський спеціальних служб викрили у Миколаївській області. Ворожий шпигун зумів стати оперуповноваженим Національної поліції.
23 листопада, 12:14
Кримінал
На острів Котосаарі, де стоїть нерухомість одного з путінських гаманців, навідалися поліціянти. Вони мали стягнути борги з Ігоря Кєсаєва.
02 листопада, 11:06
Кримінал
Заяву до поліції Харківської області подали представники енергетичної компанії. Зміївський районний суд наразі наклав арешт на майно.
30 жовтня, 17:09
Політика
Західні підприємці вчергове шокуються від наших реалій державного управління. Дійшло вже і до шпальт "The Wall Street Journal".
19 червня, 19:32
Світ
Коронавірус усе-таки "втік" із лабораторії Уханьського інституту вірусології, що знаходиться у нетрях комуністичного Китаю.
15 червня, 18:46
Світ
Будь-яка диктатура, особливо лівого (комуністичного) штибу a priori несе смерть і руїну, тому Україні слід розвівати відносини з Китаєм.
08 червня, 18:24