Bellingcat запустив базу даних для відстеження польотів з Казахстану та до нього

СВІТ
09.01.2022, 14:55
Bombardier Global 6000
Bombardier Global 6000

Розслідувачі зафіксували кілька рейсів з Казахстану приватного літака Bombardier Global 6000

Розслідувачі Bellingcat оголосили про запуск бази даних про авіаперельоти, що здійснюються з Казахстану та в цю країну, а також рух авіатранспорту в районі столиці Киргизстану Бішкеку.

Як зазначили журналісти-розслідувачі Bellingcat, вони покладаючись на дані FlightRadar24, з 3 січня відстежували в реальному часі та вносили в таблицю рух бізнес-джетів та військових літаків, не включаючи звичайні цивільні та вантажні рейси.

«Здатність у реальному часі стежити за перельотами високопосадовців, вантажних рейсів і навіть військових у зону конфлікту і з неї може дати важливу інформацію про ситуацію, яка продовжує змінюватися», – зазначено у заяві Bellingcat.

Група розслідувачів відзначає, що у Казахстані на тлі протестів та заворушень циркулює безліч чуток, зокрема про місце перебування експрезидента Нурсултана Назарбаєва та членів його родини. Розслідувачі назвали створену базу першим кроком для оцінки достовірності тверджень, що вони могли покинути країну.

На цей час, Bellingcat вдалося встановити наступну інформацію:

  • 4 січня був помічений приватний літак Bombardier Challenger 604, що прямував з Алмати до Женеви. За інформацією розслідувачів, цей борт неодноразово здійснював польоти в Європу, Росію, на Мальдіви та в Дубай, але найчастішим його маршрутом був напрямок Нур-Султан — Алмати;
  • 5 січня Bombardier Global 6000 без реєстраційного номера або інших деталей рухався у зворотному від Алмати напрямку. У Bellingcat стверджують, що він приземлився в аеропорту Фарнборо, призначеному для приватних літаків і розташованому на околицях Лондона.
  • 6 січня Bombardier Global 6000 без реєстраційного номера або інших деталей також рухався у бік Фарнборо. У Bellingcat зазначають, що не знають, чи йдеться про той самий літак, що прибув у цей аеропорт 5 січня.
  • 6 січня група спостерігала рух транспортного літака Іл-76МД, що йшов на зліт у московитському Ульяновську з вимкненим транспондером. Через 25 хвилин польоту цей літак, що прямував до кордону із Казахстаном зник з екранів радарів. Пізніше цей же літак наближався до Алмати, а близько пʼятої години — віддалявся від міста у бік Ульяновська.

Журналісти повідомляють, що база даних продовжує оновлюватись. У Bellingcat зазначають, що щодо деяких літаків на сервісі відстеження не відображалося жодних даних, крім самого факту, що цей літак перебуває в польоті.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
У центрі підсанкційної торгівлі знаходиться комуністичний Китай і кілька інших країн-посередників, зокрема ердоганівська Туреччина.
28 лютого, 18:09
Кримінал
На території Мукачівської єпархії самозваної "Української Православної Церкви" Московського патріархату проведено слідчі дії.
01.12.2022, 07:00
Кримінал
Незалежний ічкерійський інформаційний ресурс підготував розслідування про одного зі стукачів клану Кадирових – Іслама Ісаєва.
08.09.2022, 09:27
Кримінал
На 121-шу добу 4-го місяця 8-річної війни нарешті заблокували активи (на понад 1 мільярд гривень) видобувних компаній одного з олігархів РФ.
24.06.2022, 19:23
Кримінал
Колишній Київський міський голова (у 2006-2012 роках) закликав владу України визнати "незалежність" терористичних угруповань "ДНР"-"ЛНР".
20.06.2022, 20:35
Світ
Це – чільна дружина голови Кемеровської області Сєргєя Цивілєва – Анна, – на яку записано велику вугільну компанію.
20.01.2022, 06:59