Береговий ракетний комплекс «Нептун»: Міноборони замовить ще один дивізіон

ВІЙНА
13.12.2021, 09:41
Береговий ракетний комплекс «Нептун»: Міноборони замовить ще один дивізіон
Фото: google

Українська промисловість здатна виробляти протягом року три дивізіона РК-360МЦ “Нептун”

Міністерство оборони України планує домовитися із Державного Київського конструкторського бюро «ЛУЧ» про виробництво ще одного дивізіону берегового ракетного комплексу «Нептун».

Таку інформацію в інтерв’ю телеканалу Апостроф (проект Security Talks) повідомив генеральний директор підприємства Олег Коростельов.

За його словами, договір мають укласти до кінця 2021 року.

За оцінкою Коростельова, українська промисловість здатна виробляти протягом року три дивізіона РК-360МЦ “Нептун” та боєкомплект до них:

«Тим паче, ми тепер, як то кажуть, “розходилися”, тобто склалася і кооперація, і взаємодія. Треба було організувати певні ділянки, майданчики під це виробництво. Ми їх фактично зараз “відкатуємо” і після цього у нас виробництво серійних зразків може зрости»

Перший серійний дивізон КБ ЛУЧ планує віддати Міноборони в І кварталі 2022 року. Керівник компанії запевнив, що всі роботи йдуть за графіком.

Береговий ракетний комплекс «Нептун»: Міноборони замовить ще один дивізіон_1

У січні 2021 року у ВМС ЗС України створили ракетний дивізіон, що озброїться «Нептуном», та один з підрозділів перейшов на штат ракетного дивізіону.

Тоді Командувач флоту заявив, що військова частина готується прийняти перший дивізіонний комплект берегового ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» цього року.

«Ми закінчуємо перший дивізіон, і я думаю у першому кварталі наступного року ми здамо замовнику цю техніку», – сказав Олег Коростельов.

Тобто терміни отримання першого ракетного дивізіону зміщені на декілька місяців від заявлених Командувачем ВМС ЗС України Олексієм Неїжпапою.

Контракт на виробництво одного дивізіону комплексу Міністерство оборони уклало наприкінці 2020 року.

Зараз в складі однієї з частин ВМС ЗС України відбувається дослідна експлуатація комплексу з пусковою установкою та спецмашинами від КрАЗ .

За словами Коростельова, переговори про зовнішні замовлення сьогодні йдуть з чотирма країнами (одна з них – Індонезія).

Читайте також:
Війна
Ракети ATACMS були частиною поставки озброєння Україні в березні вартістю 300 млн доларів.
25 квітня, 11:50
Війна
Схвалений США пакет військової допомоги для України не допоможе зупинити новий російський наступ. Однак може сповільнити його.
22 квітня, 14:54
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
05 квітня, 16:21
Світ
Пхеньян допомагає Москві коїти геноцид українців, надаючи різне озброєння. Своєю чергою, Сеул готовий надавати все необхідне Києву.
27 березня, 19:45
Політика
Анналена Бербок хоче обійти перепону в особі федерального канцлера. Наляканий компроматом у Москві Олаф Шольц допомагає РФ перемогти.
17 березня, 20:57
Економіка
Київ самотужки не здатен відродити власну оборонну промисловість. Десятиліття шкідництва, грабунку і корупції не минають без наслідків.
17 березня, 11:15