Без прямих постачань з США

Spiegel розкрив план НАТО щодо зброї для України.
США не будуть напряму постачати зброю Україні. Планується, що це зроблять країни НАТО зі своїх запасів, а потім замінять озброєння.
Про це повідомляє Der Spiegel.
Як зазначає видання, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус місяцями працював над тим, щоб укласти угоду, прийнятну для США щодо постачання зброї Україні. Згідно з його ідеєю, США продовжать надавати Україні озброєння, зокрема системи протиповітряної оборони, а європейські країни оплачуватимуть рахунки.
За даними Spiegel, Пісторіус уперше згадав про цю ідею під час телефонної розмови з головою Пентагону Пітом Гегсетом наприкінці квітня. Він запитав, як би виглядала ситуація, якби Німеччина придбала в американців дві системи ППО Patriot і передала їх безпосередньо Україні.
Спочатку реакції не було. Однак відтоді німецький міністр неодноразово повертався до цієї теми — на зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі, на саміті Альянсу в Гаазі та під час свого першого візиту до Пентагону 14 липня.
Того ж дня президент США Дональд Трамп різко змінив риторику, заявивши, що кілька країн, які мають американські системи Patriot, передадуть їх Україні, а потім замінять. Як висловився Трамп, ці системи можна розгорнути «дуже швидко».
Після зустрічі з Гегсетом Пісторіус повідомив, що вони обговорювали можливість передачі двох систем Patriot, а також подальші шляхи підтримки України системами ППО. Видання додає, що найкращим варіантом для Німеччини було б постачання цих ЗРК або з американських арсеналів, або безпосередньо від виробників.
Втім, у Вашингтоні Пісторіус зазначив, що Берлін відкритий до іншого варіанта — щоб Бундесвер передав свої системи Україні, а згодом їх замінили б поставками зі США.
Як повідомляється, глава Міноборони Німеччини також продовжує ініціативу, розпочату торік, у межах якої залучає фінансування від інших партнерів України для закупівлі систем ППО. За словами нового генерального секретаря НАТО Марка Рютте, участь у ініціативі беруть Фінляндія, Канада, Швеція, Велика Британія та Данія планують взяти участь.