Білорусь збудувала табір для «вагнерівців»

ВІЙНА
01.07.2023, 06:21
Білорусь збудувала табір для «вагнерівців»

У таборі можуть розмістити понад вісім тисяч бойовиків ПВК «Вагнера»

У Білорусі завершили будівництво польового табору під Осиповичами.

У 100 кілометрах від Мінська швиденько обладнали польовий табір, можливо, для ПВК "Вагнер"

Про це повідомляє моніторингова група «Беларускі Гаюн».

Моніторингова група повідомляє, що на знімку видно приблизно 298 наметів М-30, в яких в середньому можна розмістити по 30 осіб. Таким чином, місця обладнали для 8 940 солдатів. Але не всі намети є житловими, оскільки там також мають бути місця для господарських потреб: душові, туалети, столові і не тільки.

«Таким чином, можна з упевненістю сказати, що табір розбитий приблизно на 8 000 осіб», – йдеться в повідомленні.

Крім того, на знімку помітні й обладнані укріплення у північній частині колишньої військової частини. При цьому військової чи будівельної техніки там немає.

За даними журналістів, на покинутій військовій базі приблизно у 21 кілометрі від міста Осиповичі та приблизно за 100 км від Мінська протягом кількох днів встановили багато наметів. На супутниковому знімку від 15 червня видно, що колишня територія 465 ракетної бригади Білорусі майже порожня, а вже 30 червня все докорінно змінилося. російські медіа писали, що в цьому районі можуть розміститися «вагнерівці».

Пізніше з’явились нові супутникові фото можливого польового табору "вагнерівців" під Осиповичами Могильовської області Білорусі. Це наметове містечко, яке потенційно може вмістити 15 тисяч осіб.

Білорусь збудувала табір для «вагнерівців»_1
Білорусь збудувала табір для «вагнерівців»_3
Білорусь збудувала табір для «вагнерівців»_5

За словами місцевих жителів, ремонтно-будівельні роботи на території колишньої військової частини в селі Цель (90 кілометрів від Мінська і 20 кілометрів від Осиповичів) почалися в червні. Ще 17 червня 2023 року на території військової частини поблизу Целі не було слідів розгортання польового табору. На супутниковому знімку за 24 червня табору також не видно. А на знімках, зроблених 27 червня, вже видно польові намети та ознаки будівництва – викопані котловани і нові споруди.

На нових супутникових знімках кращої якості, отриманих 30 червня, побудовані об’єкти біля Целі можна розглянути детальніше.

Зокрема, на фото видно десятки прямокутних об’єктів, що нагадують польові намети для проживання людей. Вони розташовані на майданчиках між старими корпусами військової частини. При цьому військової техніки на світлинах не видно.

Площа північної частини табору співмірна з двома футбольними полями (270 на 120 метрів), тут розташовано не менше ніж 143 великих (12 метрів на 8 метрів) наметів і кілька менших.

Розмір центральної і східної частин обладнаного табору становить 180 на 100 метрів кожна. Всього на них можна нарахувати 150 великих наметів (12 на 8 метрів кожен).

У західній частині, площею близько 115 на 55 метрів, розташовано близько 10 великих наметів (12 на 8 метрів кожен).

Загалом після 24 червня на території колишньої військової частини в селі Цель вдалося нарахувати щонайменше 303 намети.

За своїми розмірами наметове містечко перевищує інші відомі польові табори в Білорусі, де готують мобілізованих російських солдатів до війни з Україною.

Намети на супутникових знімках біля села Цель ідентичні тим, що видно на фото полігонів, де тренуються російські військові перед відправленням до України. За інформацією компанії-виробника, кожен такий намет може вмістити від 20 до 50 осіб.

Нагадуємо, 27 червня на нараді з силовиками Лукашенко заявив, що ніяких таборів для російських найманців із ПВК "Вагнера" в Білорусі не будують. За його словами, якщо "вагнерівці" захочуть оселитися в Білорусі, вони зможуть використовувати колишню військову частину і "поставити там намети".


"Останній Бастіон" нагадує читачам, що російська соціальна мережа "ЯRUS", яка існувала з 2019 року на гроші ватажка терористичної організації ПВК "Вагнер" Євгєнія Прігожина, припинила роботу.

Кремль також заблокував пов’язані з ним ЗМІ.

Напередодні соцмережа попередила, що призупинить роботу з 30 червня у зв'язку з "нестабільною політичною ситуацією", повідомляє Радіо Свобода.

"Через нестабільну політичну ситуацію на даний момент підтримка проєкту припинена... Робота серверів "ЯRus" буде припинена 30 червня о 15:00 за московським часом", – йшлося у заяві на сайті соцмережі.

Станом на вечір п'ятниці сайт соцмережі справді припинив роботу. Однак додаток, як і раніше, поки можна скачати з Rustore, Google Play і App Store.

Крім того, Роскомнагляд обмежив доступ до сайтів видань "РИА ФАН", "Политики Сегодня", "Экономика Сегодня", "Невские новости" та "Народные новости", якы також пов’язували з Прігожиним, повідомляє Інтерфакс.

Наразі сайти всіх видань недоступні. На чию вимогу сайт був внесений до реєстру забороненої в рф інформації, не вказано.

За даними російських ЗМІ, проєкт "ЯRUS" мав стати "патріотичним аналогом" Instagram та TikTok на росії. 2021 року Прігожин вкладав у нього від 30 до 40 мільйонів рублів на місяць. Проте популярною соцмережа не стала: у ній майже не було реальних користувачів.

Раніше Роскомнагляд заблокував кілька ЗМІ, які належать Прігожину – зокрема головний медіаресурс бізнесмена РІА ФАН. Співробітники пригожинських компаній розповіли, що найближчим часом очікують на зміну власника.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
На «чорному континенті» набирає обертів рекрутинг найманців у лави російської армії. Вочевидь свого «гарматного м'яса» агресору бракує.
05 лютого, 08:34
Війна
У Тверській області московії впав літак, який належить прігожину
23.08.2023, 20:00
Світ
Вважається, що державна адміністрація Нігеру, яка відкинула колишню колонізаторську Францію, повернулася обличчям до росії.
06.08.2023, 09:31
Війна
"Вагнерівці" продовжують прибувати до Білорусі, - Пентагон
21.07.2023, 09:14
Війна
Нові завербовані найманці підписують контракти з ПВК "Вагнер", а не з Міністерством нападу московії
30.06.2023, 09:24
Блоги
Ватажок терористів "Вагнер" оголосив війну міністру-оленяру Сєргєю Шойгу. Євгєній Прігожин обіцяє дійти до Ростова-на-Дону...
23.06.2023, 20:42