Created with Sketch.

Білоруську бульбу українці смажитимуть у Волинському котлі

15.10.2022, 18:14
Фото: Telegram

Російських свиней зі Сходу наші захисники вже добре відварили в Ізюмському та Лиманському казанах. На черзі – північні сусіди...

Вірогідність вступу у війну Білорусі кратно зростає. Цілий ряд ресурсів як "Z"-напрямку, так і нейтральних, починають розповідати про мобілізаційні заходи які чи то приховано розпочалися, чи то ось-ось починаються.

Паралельно із цим повідомляється про перевірки бойової готовності в частинах армії Республіки Білорусь. Створення спільного угрупування військ РФ і Білорусі може виявитися ширмою для перетягування певної кількості мобілізованих із московії.

Показовим якоюсь мірою є і недавній виступ очільника КДБ Білорусі Івана Тертеля. Він відзначив, що нібито Захід розглядає застосування ядерної зброї на адресу Білорусі та РФ.

Тепер білоруський міністр закордонних справ Владімір Макей також відзначив – у країні запроваджується "режим контртерористичної операції", що так само актуально для прикриття спроб протидіяти розгортанню військ Білорусі та їх перекиданню. Цієї весни рейкова війна в Білорусі була досить важливим диверсійним фактором, який гальмував постачання та перекидання Північного фронту російських військ.

Також Макей підкреслив, що Мінськ може залучити кроки у відповідь на розміщення у Польщі ядерних озброєнь; які саме, звісно ж, не уточнюється. При цьому, ударні угруповання на кордоні з Україною у Білорусі досі не створені.

Інфраструктури наступу як такої зараз немає, але ситуація може змінитись протягом кількох тижнів або і місяців. Спроба наступу з Півночі, якщо дійсно буде реалізована вже цього разу не стане ні для кого несподіванкою.

Все, що треба з нашого боку кордону буде завчасно підірване і заблоковане, і не виключаю що цей процес уже почався. Північ і без того не досить прохідна може стати пасткою для великої кількості техніки вдруге.

При цьому, коли ударні угруповання на кордоні почнуть створюватися і рухатись, не виключено що перед часом "Ч" Україна реалізує превентивні удари по об'єктах дислокації, базах палива та інших об'єктах на території Білорусі. Нікого вже не стримаєш політичними розмовами про імідж, миролюбність та інші відмовки, які існують у коворкінгах мирного часу.

Якщо превентивний удар буде реально нанести по розвіданих цілях, то його краще наносити.

Успіхів у просуванні такого угруповання скоріше за все не буде взагалі, а про взяття облцентрів немає мови. Якийсь десяток другий кілометрів углиб території вони можуть пройти дійсно, але це остаточно нівелює білоруську загрозу, яка буде вирішена досить швидко і потреба для України тримати багато військ на Півночі відпаде.

І найголовніше: вступ у війну Білорусі дуже змінить рамки дозволеного і для Заходу як такого. Ніхто остаточно не гарантує невторгнення на білоруські терени, які управляються невизнаним урядом та є неядерною державою.

Хоча, безумовно, говорити про цю опцію як про найбільш достовірну немає сенсу взагалі. Але коли перевертають дошку із шахами та починають мордобій, то зазвичай у відповідь теж отримують в морду, а не ходи ферзями.

Отже, скринька Пандори може відкритись на Півночі. Може, правда, і не відкритися, проте нині ймовірність дійсно збільшилася.

Політичний консультант. Голова Центру політичних студій «Доктрина»

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика