Більшість мешканців України не читає книги

КНИГИ
09 січня, 09:30
Більшість мешканців України не читає книги

Такими, що регулярно читають книги, називає себе лише 43% українців.

Про це повідомляє Research & Branding Group із посиланням на дані соціологічного дослідження, що проводилося у період з 7 по 18 листопада 2019 року.

«Як показують результати листопадового соціологічного опитування, у даний час до числа людей, що більш-менш регулярно читають книги, відносять себе 43% українців. Більшість жителів країни (57%) сьогодні практично не читає книг», – констатують у компанії.

При цьому схильність українців до читання книг у певній мірі залежить від їх статі, віку і рівня освіти. Так, у віковому плані читачами книг найчастіше є молодь від 18-ти до 30-ти років (51%), а найменше – особи передпенсійного та пенсійного віку (39%).

Якщо охарактеризувати регулярність, з якою читачі звертаються до читання книг, то виявиться, що серед них склалося кілька груп, кожній з яких притаманна своя частота читання.

В цілому регулярність читання у всіх цих групах знаходиться у межах від «практично щодня» до «менш, ніж раз на рік». Найбільш чисельними серед них є групи читачів, які читають книги «кілька разів на місяць» (31%) і «кілька разів на тиждень» (24%).

Станом на сьогодні середньостатистичний читач України прочитує за рік приблизно 9 книг. Це хоч і трохи, але на статистично значущому рівні перевищує аналогічний показник 2017 роки (приблизно 7 книг), повідомляють у Research & Branding Group.

Найгіршою є ситуація з читанням книг у східних регіонах України.

Читайте також:
Люди нарікають на провали в боротьбі з корупцією, недоступність медичних послуг та безуспішні дії на Донбасі.
02 квітня, 16:54
41% громадян не довірять Володимиру Зеленському.
24 лютого, 17:01
За партію «Слуга народу» проголосували б 30,1 % із тих, хто має намір йти на вибори.
14 лютого, 15:58
Більше третини жителів України розмовляють удома в сім'ї виключно українською, а 13,5% – лише російською.
03 лютого, 16:49
Рівень протестних настроїв майже досяг показників 2016 року.
18 січня, 07:12
Книга вийде друком наприкінці квітня.
02 квітня, 08:13