Морква знижує ризик розвитку раку — американські науковці

28.12.2023, 07:01
Морква знижує ризик розвитку раку — американські науковці

Дослідження встановило стійку залежність між вживанням моркви й зниженням ризику онкозахворювань. Участь узяли понад 4,7 мільйона пацієнтів.

Лікарі та дієтологи давно визнали користь моркви, проте зараз доведено її вплив на людей, які страждають на рак. Про це йдеться у приголомшливому дослідженні на шпальтах галузевого американського видання National Library of Medicine.

З минулих лабораторних досліджень й експериментів із тваринами відомо, що сполуки, які містяться у помаранчевому коренеплоді, такі як ά- і β-каротини, специфічні поліацетилени та ізокумарини, мають безліч цінних для здоров'я властивостей. Науковці наголосили: споживання моркви у сирому та приготовленому вигляді знижує ризик розвитку раку.

Метааналіз 198 наукових праць та багатолітній експеримент за участю майже 5 мільйонів пацієнтів довів, що у середньому 400 г моркви на тиждень знижують ризик онкозахворювань приблизно на 20%. Позитивний ефект зберігався навіть за менших кількостей продукту в їжі.

З урахуванням встановленої лінійної залежності медики радять якнайчастіше їсти моркву: «На нашу думку, безпосередньо впроваджувати у щоденний раціон помаранчевого коренеплоду покращить громадську систему охорони здоров'я. Адже антиканцерогенний ефект забезпечує вся морква за її достатньої кількості раціоні, а не лише один каротин».

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що пацієнти із колоректальним раком мають щодня вживати бобові для зменшення рівня запалення. На цьому наполягають гастроентерологи зі США.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39