BlackRock призупинив переговори щодо Українського фонду після перемоги Трампа на виборах

BlackRock призупинив переговори щодо Українського фонду після перемоги Трампа на виборах

Це пояснюють зростанням невизначеності щодо майбутнього України.

Компанія BlackRock Inc. на початку цього року зупинила пошук інвесторів для багатомільярдного фонду відновлення України після того, як перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США охолодила позицію Вашингтона щодо цієї східноєвропейської країни, повідомили особи, обізнані з перебігом переговорів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Фонд, який планували презентувати на Конференції з відновлення України наступного тижня в Римі, вже був близький до отримання початкової підтримки від структур, пов’язаних із урядами Німеччини, Італії та Польщі, зазначили співрозмовники, які побажали залишитися неназваними через конфіденційний характер інформації.

Однак у січні BlackRock вирішив призупинити переговори з інституційними інвесторами через відсутність інтересу на тлі зростання невизначеності щодо майбутнього України.

Дональд Трамп будував свою передвиборчу кампанію на обіцянці негайно припинити війну в Україні та організувати мирні переговори між Володимиром Зеленським і російським диктатором володимиром путіним.

Від початку свого президентського терміну Трамп уже встиг посваритися з обома лідерами та висував суперечливі пропозиції щодо врегулювання ситуації, водночас заявляючи про припинення військової підтримки України з боку США.

У грудні уряд США був помітно відсутній серед потенційних учасників фонду.

Фінансування відновлення

Як зазначав минулого року заступник голови BlackRock Філіп Гільдебранд, який був серед фінансистів, що вели переговори, Український фонд розвитку мав залучити щонайменше 500 мільйонів доларів від держав, розвитку банків і донорських організацій, а також близько 2 мільярдів доларів від приватних інвесторів.

Тоді Гільдебранд прогнозував, що фонд зможе об’єднати консорціум акціонерних і боргових інвесторів, здатних профінансувати щонайменше 15 мільярдів доларів робіт із відновлення України. Загальні потреби у відбудові України після вторгнення росії Світовий банк та інші організації оцінювали на рівні понад 500 мільярдів доларів станом на лютий.

Речник BlackRock повідомив, що компанія завершила свою безоплатну консультативну роботу над Українським фондом розвитку у 2024 році й наразі не має «жодного активного мандата» на співпрацю з українським урядом. «Єдині розмови, які впливають на наші рішення, — це розмови з нашими клієнтами», — додали у компанії.

Деякі джерела повідомили, що BlackRock планував презентувати фонд в Італії під час Конференції з відновлення України 10–11 липня, на яку мають прибути прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні та  Володимир Зеленський, хоча графік публічно не оголошували.

Прессекретарі прем’єр-міністра Мелоні та МЗС Італії не відповіли на запит про коментар.

За словами співрозмовників, Франція працює над альтернативною пропозицією фонду, яка має замінити скасовану ініціативу BlackRock, але поки що незрозуміло, наскільки ефективною буде нова схема без підтримки США.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Війна
На початку повномасштабної війни з росією Україна наполегливо просила Польщу передати винищувачі МіГ-29, але цьому заважала позиція США.
вчора, 20:49
Політика
Політика президента США Дональда Трампа щодо росії не працює.
вчора, 17:05
Політика
В адміністрації США виникли суперечки щодо подальшої політики в сфері енергетичних санкцій проти росії.
вчора, 11:26
Політика
Не досяг жодного прогресу щодо України.
вчора, 09:43
Політика
У США пропонують передати «Ізраїлю» бомбардувальники B-2 та протибункерні бомби.
вчора, 09:24
Політика
Однією з причин є особисте ставлення президента США Дональда Трампа до Зеленського.
03 липня, 20:05