Близько 5% території Естонії лишаються окупованими Росією, – спікер естонського парламенту

СВІТ
20.11.2019, 05:42
Близько 5% території Естонії лишаються окупованими Росією, – спікер естонського парламенту

Спікер парламенту Естонії, член Консервативної народної партії EKRE Хенн Пиллуаас заявив, що Росія анексувала близько 5% території Естонії.

Про це він написав на своїй сторінці Facebook, повідомляє Glavcom.

«Анексія естонських територій нічим не відрізняється від окупації та анексії Криму», – написав Пиллуаас.

Обурення спікера естонського парламенту викликало інтерв'ю директора Другого європейського департаменту МЗС РФ Сергія Бєляєва, в якому він кілька разів назвав «недіючим» Тартуський мирний договір 1920 року.

«Невизнання Тартуського мирного договору, по суті, означає невизнання Естонської Республіки. Це свідоцтво про народження нашої країни і одна з найважливіших основ нашої державності», – написав Пиллуаас.

Згідно з Тартуським мирним договором 1920 року, укладеним РРФСР і незалежною Естонією, до Естонії відходить частина територій, що нині входять до складу Росії. Це частини Кінгісеппського і Сланцевского районів Ленінградської області, а також Печорський край.

Естонія не ратифікує російсько-естонський прикордонний договір, оскільки значна частина політичних сил намагається повернутися до кордону, проведеного згідно з Тартуським договором. 

Читайте також:
Світ
Гельсинкі закликає інші західні столиці утриматися від накидання Києву свого досвіду. Нинішня ситуація суттєво різниться від подій 1940-х.
12:56
Світ
Підтримувані урядом США збройні загони державного утворення Рожава побоюються нападу арабів-ісламістів. Тому просять підтримки в євреїв.
08:12
Світ
«Новатек» прагне відновити відносини із Заходом в очікуванні закінчення війни в Україні.
вчора, 17:27
Світ
Протестувальники, які не визнають легітимність цих виборів, збираються біля будівлі парламенту.
вчора, 12:04
Світ
73-річний Франсуа Байру змінить на посаді Мішеля Барньє
13 грудня, 15:00
Світ
Інноваційний процес допомагає очищувати економічно ефективним і екологічно безпечним способом. Нині тестують у кількох альпійських кантонах.
13 грудня, 12:32