Китай розмістив у Східній Азії понад 100 військових і берегових суден, – Reuters

СВІТ
04.12.2025, 22:01
Китай розмістив у Східній Азії понад 100 військових і берегових суден, – Reuters

Народно-визвольна армія Китаю поки не оголошувала про проведення великих офіційних маневрів.

Китай розгорнув значну кількість військових і берегових суден у водах Східної Азії, повідомляє Reuters.

За даними розвідки, їхня кількість перевищила 100 одиниць, що є найбільш масштабною демонстрацією морської потужності на даний момент.

Як повідомили чотири джерела з служб безпеки регіону, китайські судна зосереджені в акваторії, що охоплює південну частину Жовтого моря, Східно-Китайське море, спірне Південно-Китайське море, а також Тихий океан.

Агентство підкреслює, що в Китаї зараз пік сезону військових навчань, однак Народно-визвольна армія Китаю поки не оголошувала про проведення великих офіційних маневрів.

Збільшення активності відбувається на тлі загострення дипломатичних відносин між Китаєм і Японією після заяви прем’єр-міністра Японії Санае Такаїті в листопаді про те, що напад Китаю на Тайвань може викликати військову відповідь з боку Токіо, зазначає Reuters.
 

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Війна
У МЗС підтвердили, що він був українським.
вчора, 15:45
Війна
Литва змирилася з можливістю швидкого нападу з боку росії.
вчора, 13:13
Війна
Будуть тренувати підготовку до застосування ядерної зброї.
18 травня, 12:14
Світ
МЗС Естонії закликали посилити санкції проти росії, бо путін «вичерпує свої можливості».
16 травня, 17:57
Війна
Там будуть стежити за активністю росії та Китаю — BBC.
12 травня, 16:04
Війна
«Урса Майор» затонув 23 грудня 2024 року внаслідок серії вибухів.
12 травня, 11:19