Близько 500 куб. м. лісу вирубали на Гадяччині під патронатом голови РДА

ПОЛТАВА
27.10.2016, 14:20
Близько 500 куб. м. лісу вирубали на Гадяччині під патронатом голови РДА

Людмила Голуб із Гадяча

для «Останнього Бастіону» 


Як не дивно, але після розгромної критики діяльності голови райдержадміністрації Матюшенка О.В., його унікальні технології вирубки деревини, в тому числі і цінних порід, успішно продовжується.

Близько 500 куб. м. лісу вирубали на Гадяччині під патронатом голови РДА _1

Голова Гадяцької РДА Матюшенко О.В. 

І важливі причини для такої справи є і правове поле відчинило свої двері навстіж, і виконавці брудної справи знайшлися. Та знову втрутилися звичайні люди, які юридично неосвічені, залякані владою, але попри це угледіли в скоєному страшний злочин не тільки по відношенню до живих, а й похованих людей.

На цей раз події відбулися на кладовищі Плішивецької сільської ради. Село Плішивець Гадяцького району розташоване в зоні забруднення токсичними викидами газодобувного комплексу. Основним захисним бар’єром для мешканців села є зелені насадження, в тому числі дерева, які росли на території кладовища. Наприкінці літа, в період підготовки до опалювального періоду в навчальних закладах, гострою стала проблема придбання твердого палива (дров). 

Голова райдержадміністрації за підтримки начальника відділу освіти дали розпорядження голові Плішивецької сільської ради практично вирішити питання заготівлі дров. Молодий енергійний голова, не довго думаючи, заручившись підтримкою декількох своїх родичів, взяв відповідальність на себе і «пішов» з бензопилами на комунальну власність - тобто на народну.

За декілька днів були спиляні живі дерева в діаметрі більше 30 см акацій, осокорів, 4 дуба загальним обсягом близько 500 м3. Частина спиляної деревини була завезена у Плішивецьку ЗОШ І-ІІст, а решта у В-Будищанську СШ І-ІІІст. 

Всім відомий почерк виконання лісорубних робіт ФОП «Цінченко К.В», тому не важко було уявити, що залишить після себе така організація.

На території кладовища, серед могил, де поховані родичі плішивчан, залишилися пні та розкидані гілки спиляних дерев, невирубані кущі заростей, повалені хрести.

Такого варварського поводження із зеленими насадженнями не прописано в жодному законі існування всього живого на Землі. Тому і заболіло в душі небайдужих селян. Вони підняли ґвалт на весь Гадяцький район, аби врятувати кладовище від вандалів, а головне – вони угледіли за кожною спиляною деревиною життя підростаючого покоління. Адже не буде більше захисту від шкоди газопереробного комплексу. Тепла, якого діти отримають взимку в приміщенні навчальних закладів вистачить ненадовго, а вирубка дерев обернеться для них небажаними наслідками.

Голова сільської ради був змушений прислухатися до голосу селян і по можливості довести очистку кладовища від гілок та заростей до відповідного стану. Тому 18 жовтня 2016 року, він вивів на кладовище із сокирами всіх працівників навчального закладу, організував роботу, та знову – не правильний хід. Всі гілки, які можна було переробити на щепу, разом спалювали на території кладовища. Горіли вогнища, тепло летіло у повітря.

Такою виявилася господарська воля голови сільської ради. Розколов громаду села, познущався над природою та дітьми, переплутав волю народу із свавіллям і при цьому вважає себе добродієм. Каже: «Я ж старався!» .

Обурені діями голови, селяни 19 жовтня 2016 року викликали наряд поліції. Дільничний поліцейський – молода людина, байдужа до проблем екології, пройшовся по території кладовища між пнями та вогнищами і не зрозумів, чому його викликали. Зрештою, взявши пояснення від присутніх, упевнившись, що відсутня бійка, він покинув кладовище, у районному відділі зареєстрував справу за №4172. Правоохоронні органи ніяких порушень у даному випадку не вбачають.

Неважко підрахувати, скільки державних коштів було витрачено на придбання дров власного походження. За 500 м3 дров по ціні 280грн/м3 маємо загальну вартість 140 тис. грн. Якась частина з цих коштів доторкнулася золотих кишень наших вождів. Але це аналіз на рівні журналістського розслідування, можливо набагато більше виявить експертна перевірка.

А в голови Плішивецької сільської ради ще є можливість попрацювати на кладовищі – корчувати пні, щоб прикрити злодіяння ініціаторів – Матюшенка, Гулей, Цінченка та інших. 

Матеріал публікується в рамках рубрики «Вільна трибуна». Фото зі сторінки Олексія Матюшенка в соцмережі «Вконтакте». 


Читайте також:
Полтава
На фасаді Ліцею імені Тараса Шевченка встановили пам'ятні дошки сімом воїнам. Усі вони свого часу були учнями й випускниками закладу.
11:45
Полтава
Небайдужі українці прагнуть не просто наблизити мир, а й усіляко звільнити наші землі від ворога. Тому передають на передову різну допомогу.
07:01
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
13 грудня, 20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06