Boeing готується відправити астронавтів на МКС

СВІТ
06 травня, 18:03
Boeing готується відправити астронавтів на МКС

Компанія Boeing готова відправити астронавтів на Міжнародну космічну станцію для NASA після років затримок і проблем.

Це стане першим польотом капсули Boeing Starliner з екіпажем на борту - парою пілотів NASA, які перевірять космічний корабель під час першого польоту та тижневого перебування на космічній станції.

Після завершення державної програми космічних польотів шатлів американська агенція NASA звернулася до приватних компаній для розробки технологій, що дозволили б відправляти у космос людей і вантажі.

З 2020 року SpaceX Ілона Маска здійснила дев'ять запусків для NASA, тоді як Boeing - традиційно один із провідних виробників авіаційних, оборонних і космічних технологій - здійснив лише пару безпілотних тестових польотів. При чому на розроблення технологій NASA виділило Boeing, давньому космічному підряднику, понад 4 мільярди доларів, тоді як SpaceX отримала 2,6 мільярда доларів.

Керівник програми Boeing Марк Наппі заявив, що хотів би, аби компанія просунулась у цих розробках для NASA далі:

«У цьому немає жодних сумнівів, але ми зараз на цьому етапі».

Довгоочікувана демонстрація запуску астронавтів запланована на вечір 6 травня. Якщо ця перевірка пройде успішно, NASA по черзі звертатиметься до Boeing і SpaceX, щоб доставляти астронавтів на космічну станцію та назад.

Капсула Boeing Starliner 3 метри у висоту та 4,5 метра у діаметрі, може вмістити до семи осіб, хоча екіпаж NASA зазвичай складається з чотирьох осіб.

Boeing готується відправити астронавтів на МКС_1

На двох попередніх тестових польотах Boeing Starliner на борту не було людей. Перший, у 2019 році, мав настільки серйозні проблеми з програмним забезпеченням, що його порожня капсула не могла дістатися до станції аж до другої спроби у 2022 році. Потім минулого літа з'явилися проблеми зі слабкими парашутами та легкозаймистими частинами, які потрібно було полагодити або видалити.

Участь у польоті візьмуть досвідчені астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс. Початковий екіпаж відмовився через затримки у розробленні технології.

Starliner повинен досягти космічної станції приблизно через 26 годин і залишатиметься в доку МКС протягом восьми днів, проходячи перевірку перед посадкою в Нью-Мексико або в іншому місці в Америці.

Капсули як Boeing, так і SpaceX розроблені таким чином, щоб бути автономними та багаторазовими. На відміну від SpaceX Dragons, Starliner має традиційні ручні елементи керування та перемикачі поряд із сенсорними екранами, і, за словами астронавтів, більше схожі на капсули NASA Orion для місій на Місяць.

Одна велика відмінність наприкінці польоту: Starliner приземляється на землю з амортизувальними подушками безпеки, тоді як Dragon падає в море.

Читайте також:
Історія
Українці у проєкті першої орбітальної станції
11 червня, 16:57
Життя
Як зауважують астрономи, на виявленому космічному об'єкті тепло і, мабуть, є вода. Тепер туди мають відрядити спеціальну місію.
26 травня, 12:04
Життя
Вчені зазначили, що вивчатимуть це явище протягом кількох років.
21 травня, 17:05
Світ
Туристичні польоти на орбіту триватимуть від трьох до шести днів, тоді як експедиція на МКС триватиме близько десяти днів.
02 травня, 11:51
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48