Бойовики вивозять до РФ устаткування держшахт на металобрухт – РНБО

ПОЛТАВА
11.10.2014, 11:03
Бойовики вивозять до РФ устаткування держшахт на металобрухт – РНБО

У Раді національної безпеки заявляють і про розграбування бандформуваннями низки стратегічних підприємств на окупованих територіях.

На тимчасово підконтрольних терористам територіях Донбасу випадки мародерства і грабежі перетворилися на звичайне явище. В результаті, із зони АТО терористи вивозять до РФ на продаж все, що можуть: авто, вугілля, врожай, устаткування заводів тощо. Про це ідеться в повідомленні Інформаційно-аналітичного центру РНБО.

"Устаткування державних шахт демонтується і вивозиться на металобрухт. Фіксуються випадки, коли злочинці демонтують устаткування і низки стратегічних підприємств - зокрема, Луганського заводу електронного машинобудування, заводу "Юність" в Краснодоні, Донецького заводу "Точмаш", філії заводу "Мотор Січ" неподалік Тореза", - інформує РНБО.

У відомстві підтвердили, що члени бандформувань автоколонами вивозять в Росію вугілля з розграбованих шахт. "Такі випадки були зафіксовані в містах Ровеньки, Червонопартизанск, Свердловськ на шахтах ім. Вахрушева, "Червоний партизан", підприємстві "Свердловантрацит", - відзначили в Радбезі.

Не гребують злочинці і вивезення українського урожаю. Зокрема, в Ростовську область Росії бойовики вивозять насіння, додали в РНБО. "Через бойові дії в Донбасі Україна вже влітку втратила більше 15% урожаю, а за даними українських аграріїв, на підконтрольній бойовикам території нині залишається ще близько півмільйона тонн зерна", - відзначили в ІАЦ РНБО.

Як повідомили в Раді нацбезпеки, масовими стали також випадки викрадень автомобілів з автосалонів і "конфіскація" у приватних власників нібито на потреби "ДНР" або "ЛНР". "Згадаємо один з таких випадків, коли у кінці вересня терористи влаштували в Луганську розпродаж більше 100 викрадених авто, більшість з яких згодом переганяють на продаж в Росію", - підкреслили у відомстві.

Окрім цього, відзначили в РНБО, на територіях, тимчасово контрольованих "ЛНР" і "ДНР", зафіксована діяльність низки російських кримінальних угрупувань, які займаються контрабандою.


Читайте також:
Поліція з’ясовує місце перебування п’ятого підозрюваного, адже за адресою місця проживання його не було.
вчора, 17:47
25 лютого у Полтаві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з бджільництва.
вчора, 17:35
Нагода була подвійною.
вчора, 13:10
Правоохоронці Полтави та Кременчука викрили мережу нелегальних гральних закладів, що маскувалися під клуб спортивного покеру.
вчора, 10:05
Місцеві мешканці ремонтують дороги за власний кошт.
24 лютого, 17:55
Дошка буде встановлена на будинку, в якому мешкав Джохар Дудаєв.
24 лютого, 10:38