Борис Джонсон не висуватиме свою кандидатуру на посаду прем'єра Британії

СВІТ
24.10.2022, 06:54
Борис Джонсон
Борис Джонсон

Борис Джонсон відмовився від лідерської гонки консерваторів

Борис Джонсон втрачає шанси на прем'єрське крісло Великої Британії. Його підтримали 59 депутатів-торі, але для того, щоб продовжити вибори, йому потрібно було набрати 100.

Про це повідомляє Sky News.

Швидше за все, новим прем'єром стане Ріші Сунак: ексглава Мінфіну, 42-річний етнічний індус, який, власне, й ініціював бунт в уряді, після якого Борис Джонсон змушений був піти у відставку.

Сунак лідирує в номінаціях серед депутатів від Торі, маючи 144 прихильники.

Раніше стало відомо, що колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон висуне свою кандидатуру на наступних виборах очільника британського уряду на тлі відставки Ліз Трасс, яка обіймала посаду протягом 44 днів. До моменту обрання нового прем’єра Трасс продовжуватиме виконувати свою обов'язки.

Як повідомляє The Guardian,  Борис Джонсон відмовився від наміру брати участь у виборах нового лідера британської Консервативної партії.

Джонсон визнав, що не балотуватиметься через те, що зміг заручитися підтримкою в Парламенті лише 60 прихильників, що набагато менше за необхідний поріг у 100 депутатів.

За іншими даними, Джонсон домігся необхідної підтримки, але вирішив, що висувати свою кандидатуру в нинішніх обставинах "буде просто неправильно" і що "не можна ефективно керувати урядом, якщо не маєш об'єднаної партії в парламенті".

За повідомленням видання, Джонсон провів переговори з іншими претендентами, щоб переконати їх підтримати його кандидатуру, однак успіху не досяг і вважав за краще "не створювати своїм висуванням перешкод для того, хто досягне успіху".

"Я вважаю, що можу багато запропонувати, але побоююся, що зараз для цього просто невідповідний час", – сказав Джонсон.

Таким чином, офіційно на посаду лідера Консервативної партії Британії наразі претендують два кандидати – колишній міністр фінансів Ріші Сунак і лідерка Палати громад Пенні Мордонт.

Відмова Джонсона від боротьби практично гарантує перемогу Ріші Сунаку, зазначає The Guardian.

Нагадаємо, що для здобуття номінації кандидат повинен заручитися підтримкою мінімум 100 депутатів від Консервативної партії до 14:00 понеділка. Після цього між кандидатами відбудуться наступні тури голосування онлайн. У разі, якщо лише один кандидат отримає достатню підтримку парламентарів (поки що це лише Сунак), він автоматично стає лідером торі та прем'єром Британії.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Раніше ініціативу путіна розкритикували президент США Джо Байден
06 січня, 11:13
Світ
Багато британців відчули вплив цих подій на собі, і тому уряд ухвалив важливі рішення, щоб взяти під контроль запозичення та борг.
31.12.2022, 12:17
Світ
Британія надасть Україні системи озброєння, які відповідають радянським зразкам.
29.12.2022, 18:40
Війна
З жовтня російські сили здебільшого зосередилися на будівництві оборонних позицій на багатьох ділянках лінії фронту в Україні
26.12.2022, 13:35
Світ
путін, ймовірно, мав намір продемонструвати колективну відповідальність за проведення «спеціальної військової операції»
20.12.2022, 11:17
Війна
Минулого тижня Міннападу рф заявило про заснування "фронту творчих бригад"
18.12.2022, 11:35