Боротьба з уклонізмом чи чергова корупційна годівниця?
Доцільність другої вищої освіти для чоловіків під час війни визначатиме Міносвіти.
Якщо призовник може проходити службу за станом здоров'я, потрібно ще буде довести, що друга вища освіта справді потрібна.
Про це в ефірі Українського Радіо заявив Олексій Данілов.
За його словами, з початку повномасштабного вторгнення кількість бажаючих отримати другу/третю вищу освіту серед чоловіків віком 40-50 років виросла в рази. Спосіб побороти це явище, на думку влади — покласти визначення доцільності отримання освіти на міністерство.
А тепер увага.
Влада хоче і мобілізацію провести, і людей не чіпати. Так не буває. Замість вчасних рішень, які дійсно могли б запобігти масовому ухилянню, створюють все нові і нові інституції.
Це вже було - замість своєчасно створених чітких критеріїв і умов для ВЛК, створюють комісію для перевірки комісії.
Замість врегулювання питання з освітою у придатних до мобілізації громадян, створюють орган, який начебто має визначати, хто може навчатись.
От за якими критеріями?
Це чиста корупційна годівниця для чиновників від освіти. До речі, це сильно перегукується з радянськими часами, коли комуністи також вирішували: має право селянин виїхати в місто здобувати вищу освіту, або ні.
"Останній Бастіон" нагадує найвеличнішому лідору Всесвіту Володимиру Зеленському, та секретарю РНБО Олексію Данілову про те, що:
Конституція України - це Основний Закон України.
Стаття 8 Конституції України передбачає, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Стаття 21 Конституції України передбачає, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Стаття 23 Конституції України передбачає, що кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.
Стаття 24 Конституції України передбачає, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Стаття 53 Конституції України передбачає, що кожен має право на освіту.
Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.
Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.
"Останній Бастіон" наголошує, що в Україні має виконуватися Конституція. Нарешті потрібно привести у відповідність з нею законодавство, та змусити владу її виконувати.